Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit dolgoztatok kismamaként?

Mit dolgoztatok kismamaként?

Figyelt kérdés

Mennyire volt nehéz, mi változott?

Volt ami miatt azt éreztétek, hogy abba szeretnétek hagyni a munkát?


2022. nov. 12. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Szellemi munkát végzek, egy fordítóirodánál.

Nekem addig volt nehéz, amíg rosszulléteim voltak, mert nem tudtam fejben megfelelni. Volt is egy időszak, amikor pár hetet táppénzen voltam. 37 hetes vagyok, novembertől hagytam abba a munkát. Csak azért, hogy egy kicsit pihenjek, felkészüljek a gyerekre. Amúgy még bírtam volna.

2022. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Szintén szellemi munka. Nekem kb a 30. héttől lett nehéz mert nem bírtam ülni a gép előtt, fájt a derekam meg ilyesmi, szerencsére home officeban voltam a végén és tudtam pihenni. Én is pont 37. hétnél vagyok.
2022. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Idősek otthonában takarítás étkeztetés mosogatás.

Végig dolgoztam szülés előtt 4 héttel hagytam abba a munkát, mert szabály szerint onnan kezdődött a szülési szabadság. Otthon unatkoztam de legalább kipihentem magam szülés előtt.

2022. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Irodai ügyintéző, az előző terhességemnél a 36.hétig dolgoztam, most is kb addig tervezem.
2022. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Laborvezetőként dolgoztam élelmiszeriparban. A 35. hétig dolgoztam. Nehéz volt, 10 ember tartozott alám, koordinálni őket, az agyam nem fogott úgy, fáradt is voltam, de azért bírható volt. Februárban kezdtük építeni a hazunkat és a 35. Héten költöztünk, igazából csak ez miatt volt nehéz, hogy munka után sem pihenés volt
2022. nov. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Műkörömépítéssel foglalkozom, 36 hetesen hagytam abba. A 35. héttől volt kellemetlen dolgozni, akkor már a kezem is vizesedett, nehéz volt fogni az ecsetet és aprólékos munkát végezni.

Utána még menedzseltem otthon egy teljes ablakcserét a lakáson, majd az ezt követő takarítást is.

2022. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
2es vagyok. Aki lepontozott meg is tudja mondani miért? Az a baj, hogy én nem bírtam az utolsó napig dolgozni odabenn az asztalnál meg néha pihentem? Azt gondolom minden anya előtt le a kalappal, aki lelkiismeretesen kihord egy gyermeket és pont nekünk, akik magunk is benne vagyunk nem kellene elítélni valakit csak azért mert rosszabbul/jobban bírja nálunk. Nincs két egyforma várandósság, nem szabadna senkinek rosszul éreznie magát mert nehezen bírja a vègét vagy máshogy éli meg. Szerintem fontos, hogy mi is leírjuk ne csak azok, akik még az utolsó napokon is futnak (le a kalappal előttük is és minden tiszteletem)..egy nőnek sem szabadna rosszul éreznie magát, ha önhibàján kívül máshogy éli meg ezt az időszakot.
2022. nov. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Pénzügyben dolgozom, stresszes és szellemileg megterhelő munka, 30. hétig dolgoztam, utána maradék szabadság, egy kis táppénz és CSED. Engem mondjuk nem érdekelt sose, hogy ki mit szól, amikor elfáradtam, abbahagytam a munkát. Nem terhesen leszek a munka hőse, meg mártírkodni sem most fogok. 🤷🏼‍♀️
2022. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Adminisztrációs munka multinál, irodai környezetben de home office lehetőséggel. Az első terhességemnél 32. hétig, másodiknál most 36. hétig dolgoztam (39 hetes vagyok most). Őszintén szólva, nem a munka maga terhelt meg, mert az egyáltalán nem volt megterhelő vagy nehéz, hanem egyszerűen nem voltam ott fejben már így a végére, egy zsigeri ellenállás volt bennem, ha a munkára gondoltam, nem akartam már ezzel foglalkozni, nem érdekeltek az ügyfelek meg a partnerek problémái, egyszerűen nem akartam ezt már tovább csinálni, és ez nehezítette meg. Pedig amúgy nem utálom a munkám, oké, nem szenvedélyem, de alapvetően nem volt soha gondom a hozzáállásommal vagy a motivációval. Mind a két terhességem alatt olyan 29-30. hét környékén kezdett ez az érzés megjelenni, csak most másodszorra a nagy miatt, mert az iroda mellett van a bölcsi, szóval amúgy is kb a bejárat mellett megyek el, és mert amúgy sem tudok mellette úgy pihenni, úgy voltam vele, hogy most egy hónappal tovább maradok.

Kicsit (nagyon) megbántam, amióta nem dolgozom, azóta jobban viselem a terhességet valahogy, kevésbé szenvedek mindenféle fájdalmaktól, pedig az utolsó két hónapban már végig home office-ban voltam én is, szóval nem az van, hogy az irodában görnyedtem a gurulós széken és most pihenek. Csak a mentális teher már nem nyom, és lehet ez már önmagában segít, hogy élvezzem a várandósság utolsó pár hetét :)

2022. nov. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyermeknevelő voltam az első trimeszter végéig, aztán eljöttem táppénzre, mert felütőtte a fejét a covid a szülők között, a hányós, hasmenős,taknyos vírusok a gyerekek körében, így nem akartam kockáztatni.

Aztán a második trimeszterben a napi 4-5 hányás lett a sláger, így maradtam tovább táppénzen.

2022. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!