Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit dolgoztatok kismamaként?

Mit dolgoztatok kismamaként?

Figyelt kérdés

Mennyire volt nehéz, mi változott?

Volt ami miatt azt éreztétek, hogy abba szeretnétek hagyni a munkát?


2022. nov. 12. 22:12
1 2
 11/14 anonim válasza:
59%
Feleségem óvodápedagógus, 6. héttől kezdve táppénzen van, egyrészt egész nap rosszul van, másrészt meg nem is engedném hogy dolgozzon, mert mindig legalább 3-4 gyerek beteg a csoportjából ebben az őszi-téli időszakban, inkább legyen itthon és pihenjen.
2022. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

36 hetes vagyok jelenleg, még mindig dolgozom, egy labort és termelést vezetek.

Most kezdem érezni, hogy elég volt, megjött a vizesedés (eddig futkostam, mint pók a falon), rettenetesen fájnak a lábaim. Pedig nem híztam sokat, talán 7 kilót, egyszerűen most értem el a teljesítőképességem határát.

Még a következő héten vagyok fizikálisan is munkában, utána váltok HO-ra szülésig. Tehát 38-ik héttől leszek otthon, de végig dolgozom.

2022. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt :)

Egyébként én sem értem a lepontozások okát, számomra minden válasz hasznos volt.

2022. nov. 14. 11:42
 14/14 anonim ***** válasza:

Én a 8. Héttől nem dolgozok. Ennek több oka is van:

A nyolcadik héten kórházba kerültem (egész nap hánytam és elájultam), amint kikerültem abbahagytam a munkát. A hányás és ájulás megmaradt. Az első trimeszterben napi 1x minimum hánytam és áldottam az eget hogyha csak egyszer… Az ájulás kevesebb volt szerencsére. De ki se tudtam kelni az ágyból. A másodikban heti 2-3x hánytam csak, az ájulás teljesen elmúlt. Viszont sokszor szédültem. Most vagyok a harmadikban, jelenleg a gyomorsavval és az miatti hányással, puffadással küzdök. Én ezek mellett nem bírtam volna a munkát. Nem hogy dolgozni de az első pár hónapban főzni se tudtam.

Egy áruházban kasszáztam, töltöttem fel árút stb... Egyiket se tudtam volna csinálni illetve nem akartam magam fizikailag is leterhelni. Nem esett volna jól a sok emelgetés (se a kasszában: az áruk átemelése, se pedig árufeltöltés közben).

Anyagilag nem voltunk rászorulva így számomra nem volt kérdés. A párom is nagy hatással volt rám, ő se támogatta a folytatását.

2022. nov. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!