Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt miért fogytam?...

Terhesség alatt miért fogytam? Kicsit változó a súlyom mióta kismama vagyok. 57kg,161cm voltam az elején. Vészes hányás miatt fogytam 5kilót. 52kg voltam, aztán szép lassan elkezdtem hízni. Múlthéten 62kg voltam, ma meg mértem, és csak 59kg.

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok most.

Nembaj hogy fogytam? Ugyan annyit eszek kB. És most kicsit megilyedtem,miért lehet ez.


2022. nov. 13. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

20. hétig fogytam. Utána se híztam, csak 7kg-t. Nagyrészt le is ment szüléssel. Normális, hidd el. Valaki fogy,valaki hízik. Jobb, mint 25kg-t hízni.


Hozzáteszem, normálisan ettem,nem diétáztam. Hormonok.

2022. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyire vizesedsz? Az is okoz súlyváltozást, mikor a szervezeted visszatartja a vizet.
2022. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vizesedek
2022. nov. 13. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Az első terhességem alatt is gyakorlatilag fogytam, ami extra feljött rám mégis, az a szüléssel le is ment. Kevesebb kilóval léptem ki a kórház ajtaján, mint amennyivel teherbe estem. A kislányom 3,5 kg-vel született és makkegészséges.

Most 39 hetes vagyok a másodikkal, eddig 7 kg-t híztam a kezdősúlyomhoz képest, és még így is kevesebbet nyomok, mint amikor először teherbe estem. A legutóbbi UH alapján ez a gyerek is 3+ kilóval fog születni, és minden rendben van vele, az összes laborom tökéletes. Szóval emiatt nem aggódnék.


Van, akiből ezt hozza ki a terhesség. Genetika, gondolom. Én jobban örülök neki, mintha azon kéne gondolkodni, hogy majd szülés után hogy fogok 30 kg-től megszabadulni. Bár kicsit ijesztő a gondolat, hogy a szoptatás is fogyaszt (akármennyire tömtem magamba mindent IS, szoptatás alatt is fogytam). Nem voltam túlsúlyos soha (163 cm, 63 kg-vel kezdtem az előző terhességem, 61-el jöttem ki a szülőszobáról 2 éve, és most történetesen 39 hetesen szintén 61 kg vagyok, ezt a terhességet 54 kg-vel kezdtem).

2022. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!