Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros vizsgálatra, ha nekem...

Cukros vizsgálatra, ha nekem kell vinni a cukrot, azt kiadják recept nélkül is a gyógyszertárban?

Figyelt kérdés
A doki nem adott receptet. És hogy kell kérni?
2010. szept. 29. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Mond meg, hogy terheléses cukor vizsgálathoz kérsz cukrot. Előre csomagolt kis zacskóban adják, asszem 2dl vízben kell feloldani előre és a vérvétel után meginni. Nekem még annyit mondtak, hogy 1db citrom levét belefacsarhatom, attól kicsit normálisabb az íze. Így sem finom, de talán jobban csúszott. De nem a dobozos citromlé!
2010. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, miért nem adott receptet a dokid...

Biztos kiadják redect nélkül is, hiszen ez nem valami veszélyes gyógyszer, csak cukor.

Valószínűleg így drágább lesz, de azért biztos nem egy ló ára. Receptre nekem a héten 90 Ft volt.


Mondd, hogy terhesség alatti cukorterheléses vérvételhez kérsz cukrot. 75g kell, hogy legyen és valami glükóz-készítmény a neve.

2010. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem adott receptet a doki, de nekem kellett vinnem. Nem tudom már mi a neve, de ha megmondod a patikusnak, hogy nem tudod mi a neve, de a terheléses cukorvizsgálatra kell neked, mint kismama, akkor tudja majd miről van szó. Kb 60 Ft-ba kerül.
2010. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Recept nélkül kapható,75g szőlőcukor ,de ha mondod hogy cukor-terheléshez kell a patikus tudni fogja.
2010. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! Amúgy voltam már cukorterhelésesen az első terhességemnél, de ott helyben volt minden nem kellett vinni!
2010. szept. 29. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!