Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap kell mennem cukorterhel...

Holnap kell mennem cukorterhelésre, s nekem kell megvennem a 75g glükózt a gyógyszertárban. Ugye ez nem vényköteles? Meg tudom venni recept nélkül is?

Figyelt kérdés
2009. okt. 19. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bármelyik gyógyszertárba ha bemész és így kéred, hogy cukorterheléshez szeretnél 75 g-os glükózt. kb. 150 Ft körüli árkategória
2009. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, valahol olvastam, hogy receptre adják. Akkor remélem tudok venni anélkül is.
2009. okt. 19. 10:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Igen tudsz venni vénynélkül bármelyik gyogyszertárban mert nem vényköteles.Öröm telli babavárást kivánok a továbbiakban is:)
2009. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt komolyan nekünk kell megvenni???

Ez döbbenet.

2009. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Nem mindenhol, de vannak kórházak, ahol igen... Én is ma tudtam meg, még szerencse, hogy szólt egy másik kismama, nehogy elfelejtsem.
2009. okt. 19. 10:57
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha engedik ne felejts el 1-2 citrom levét belenyomni, mert úgy nem olyan borzasztó. Ha bizonytalan vagy, akkor csak a cukrot keverd össze a vízzel(kb 3 deci)és egy kicsi üvegben vidd el a citrom levét. Az éhgyomri vérvételnél kérdezd meg, hogy szabad e citromot belekeverni. Nem mindenhol engedik. Szegeden igen.

Ja és ne igyál sokat előtte reggel, mert mindet egyszerre kell lehúzni szinte és utána 2 óráig nem szabad pisilni.(mert majd 2 órás vizeletet kérnek)

Nekem egész nap a torkomban volt az egész cucc, de túléltem(-: Minden jót!

2009. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Előtte semmit sem ihatok, mert éhgyomri vércukorszintet is néznek. Vizeletet nem kell leadnom. Látom ezt is kórháza válogatja. Azért köszi az infót!
2009. okt. 19. 11:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy vizet ihatok előtte. És nálunk ráadásul tiszta, meleg fekete teát kellett vinni (mi kaptuk a cukrot) és abba kellett belerakni, és citromlevet is tehettünk bele. Én tettem egy halommal, így egész iható volt és az értékek is jók lettek. Tényleg nagyon máshogy megy....
2009. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nem azt mondtam, hogy vizeletet kell vinni, sőt nem kell, hanem azt, hogy ott kell majd pisilni a 2 óra eltelte után. Éhgyomri vérvétel előtt lehet vizet inni, de én azért nem javasoltam, mert elég lesz a 3-4 deci lötty, nehogy pisilned kelljen a 2 óra alatt attól, hogy még vérvétel előtt is ittál vizet.
2009. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre amit írtál. Arra gondoltam, hogy nem kell ott pisilnem 2 óra múlva, illetve akkor pisilek, amikor akarok, mert vizeletet nem kell leadnom semmikor (vinnem sem kell). Mint kiderült, mindenhol más a szokás.
2009. okt. 19. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!