Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyinek kell lennie a 60...

Mennyinek kell lennie a 60 perces vércukorértéknek?

Figyelt kérdés
Étkezés után otthon mértem magamnak, a 60 perces 7,5 mmol/l lett. A 120 perces 5.7 mmol/l. Ez milyen érték? Magas? 36. hetes vagyok, a cukorterhelés jó lett a 24. héten.

2022. nov. 16. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

a 60 perces magasabb lesz mindig.


a 120 percesnél ha 8 fölé megy, akkor mlár terhességi diabéteszről beszélünk.

2022. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Étkezés után 60 perccel 7 alatt kéne lennie terhességben. Rendszeresen méred? Valami probléma van, vagy csak úgy, önszorgalomból?


Ha rendszeresen 7 fölött van, beszélj az orvosoddal. Ha egyszeri alkalom volt, és amúgy is csokitortát ettél, sok gyors szénhidrátot, akkor figyelj az egészséges étkezésre és mérj. De ha ezután is heti többször 7 fölé megy, akkor szakember.

2022. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1- es a cukor terhelésről beszélhet, ami nem egyenlő a normál étkezéssel. Ha 7 főlé megy az problémát okozhat, én a helyedben odafigyelnék, nem kell járni dietetikushoz, de pl a facebook terhességi cukorbetegek csoportjában nagyon sok hasznos infó van. Nekem ugyan így nem volt terhességi cukrom, nem figyeltem oda rá, és a kisbabámnak alacsony volt a cukra 2 napig szülés után, ami elég para volt, mert tejem nem volt még szóval tápszerezni kellett, utána besárgult, tovább kellett tápszerezni, és a végén nem tudott cicizni, szóval én azt ajánlom, hogy ha tudsz figyelj oda rá, mert nem csak az lehet a probléma hogy túl nagy lesz a babád, hanem komolyabb dolgokat is hozhat, annál meg nincs rosszabb, ha több napot a kórházban kell maradni, hogy megfigyeljenek titeket :)
2022. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!