Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mérek különböző vércukor...

Miért mérek különböző vércukorértékeket közvetlenül egymás után?

Figyelt kérdés

Terhességi cukrom van.Vettem magamnak itthonra egy vércukormérő készüléket,hogy tudjam magamnak mérni a vércukromat reggeli előtt,reggeli után 1 órával,ebéd után 1 órával,vacsora után egy órával.

Ma reggeli után egy órával a vércukormérő:6,7mmol/l-t mutatott.Még soha nem mért ennyit,gondoltam előveszek még egy tesztcsíkot hogy újból megmérjem,rá fél percre már:7,1mmol/l-t mutatott.Most akkor hogy van ez?

Melyik értéket vegyem figyelembe?Vonjak "átlagot"?:-)

Veletek is előfordult már?



#terhesség #vércukor #terhességi diabétesz #terhességi inzulinrezisztencia
2012. dec. 9. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam terhességi cukros, ilyen ingadozás nem fordult elő. Viszont nekem étkezés után 1,5- 2 órával kellett mérnem. Úgy tudom egyébként, hogy a vércukorértéket pl a stresszhatás is megemelheti. (Hátha ír valaki tapasztaltabb is választ.)
2012. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szia!


azért mértél magasabb értéket,mert ideges lettél,h magasabbat mértél a szokottnál!

van egy mondás ami igaz: ne idegesíts mert felmegy a cukrom!:)

tehát egy kis stressz,idegeskedés és ugrik a cukor.

2012. dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát nem tudom........

Még idegeskedni sem volt időm,mert talán még fél percem sem volt,olyan gyorsan megmértem újra utánna.

Igazából nem tudom mire vélni a dolgot.

2012. dec. 9. 15:58
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták a diétás tanácsadáson,hogy étkezések után 1 órával mérjem.Így is teszek.

Ezek szerint hely válogatja,hogy mennyi idővel kell mérni étkezés után!?Érthetetlen!:-S

2012. dec. 9. 16:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugi az a pár tizedegység semmit se számít, előfordul. A vércukormérő nem tud olyan pontosan mérni, mint a labori eredmények.
2012. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem megy fel a cukrod fél perc alatt még 1 liter kólától sem, nemhogy az idegtől. A készülékek nem tudnak olyan pontos értéket mérni, mint amikor vénából vesznek vért és laborban nézik. Ne mérj kétszer, mert semmi értelme, csak a tesztcsíkot pazarlod.
2012. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is étkezés után 1 órával kellett mérni. és írni is kellett hogy miket ettem!


De egy tanács 1 szer mérd meg, még kíváncsiságból se mérjél mégegyszer! :)

2012. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

Lehet tényleg igazatok van,nem szabad kétszer mérni,csak megzavarodik az ember,aztán tényleg felmegy a vércukra!:-D

2012. dec. 9. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha 1 egész értéket mutatna különbségként, akkor érdemes lenne beméretni vércukormérőt, de ez semmi.
2012. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

kedves 6-os!


dehogynem felmegy a cukor fél perc alatt! saját tapasztalat.fél éve mérem és tudom h mikor ideges vagyok mire számítsak,idáig mindig bejött,így idegesen nem is mérek..kedves kérdező ezt akár szakembertől is megkérdezheted..csak érdekességképpen:)

2012. dec. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!