Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam orvosnál, bő 7...

Tegnap voltam orvosnál, bő 7 hetesnek mondott a doki. A babuci 9,1 mm, már látszott a kezdetleges szív működése. Terhesgondozásra viszont nem küldött, azt mondta, hogy menjek vissza 4 hét múlva, majd akkor küld tovább. Ez megszokott eljárás?

Figyelt kérdés
2008. jan. 3. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Igen!

Sajnos ilyenkor még nagy a vetélés kockázata azért nem vesznek gongozásba.

2008. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk a 7.-8. hét között már el szoktak küldeni terhesgondozásra, de mint ahogy az elöttem szóló is mondta, lehet, hogy van ahol pont azért nem küldenek el ilyen korán.
2008. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia ha már vannak életjelek akkor kellet volna küldjön védőnőhőz ő küld tovább mindenféle vizsgálatra és a következökben már terhessgondozáson kéne foglalkozon veled és nem nőgyógyászaton remélem nem értettem félre a kérdést és segitettem jó baba várást és gratula vigyázz magatokra
2008. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hetes voltam, még szívhang sem volt, már felvett a védőnő, és 7 hetesen már mentem az első vérvételre. Szerintem az uh papírral nyugodtan keresd mega vődőnőt, hisz neked jó, ha mielőbb van könyved.-)
2008. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem írt a doki beutalót a terhesgondozóba, amint látta a szívhangot, így 8 hetesen már volt kiskönyvem.
2008. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

NA ez elég furi,mert 9.1mm-es nem lehet a baba 7hetesen.Én 8hetesen voltam legutóbb és 5mmes volt a baba szívhanggal.Vagy több vagy mint 7hét vagy nem a baba mérete a 9.1mm,hanem a méhedé.

Ált.az első alkalommal,megcsinálják a rákszűrést és laborba küldd.Ezt mindenképpen átzongorázzák még ha van szívhang is.

Aztán ad egy igazolást és mehetsz a védőnőhöz,háziorvoshoz.

Én a 9.hétben jártam mikorra időpontot kaptam ,de a barátnőm a 11-dikbe kapott.Sztem ez az orvostól is függ.

Az első orvos ahová bejelentkeztem az csak a 9.hétben fogadott volna előszőr-na és gondold el a procedúra akkor indult volna el.Ja és nekem egy papírt írt a védőnőnak amiben igazolja,hogy vállalja a további terhesgondozásomat.Szerinem ha bizonytalan vagy a dokiban ,feltétlen keress másikat.A baba méretét meg nézesd meg újra,mert ha a neten is rákeresel egy ekkora baba még nem ilyen nagy..

Amúgy gratula a picihez.

Egy 13hetes kismama

2008. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az előbb én írtam,énn éztem el.semmi baja mérettel-csak egy pillanatra én gondoltam félre,ne haragudj kérlek.Nekem 6hetesen volt 5mm,8hetesen 20mm.Akkor így teljesen jó az érték.Még egyszer bocsi és gartula a Babódhoz.
2008. jan. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem jó a méret.Nekem 8 hét 2naposan 19mm volt.

Gratula a babához!

2008. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem orvos függő, de az én dokim is igy tett.

A 7 hetes ultrahangon a babám 11,8 mm amire azt mondta, hogy teljesen jó, de terhesgondozásra még nem külött.

Majd 12 hetesen kell mennem uh-ra, ami már genetikai lesz, és majd utánna fog védőnőhöz küldeni.

2008. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!