Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan lehet kerékpározni?

Várandósan lehet kerékpározni?

Figyelt kérdés
Előző terhességemkor szólt a nőgyógyi hogy tilos bicikliznem. Most egy másik orvosnál vagyok és kérdésemre, hogy mennyit szabad vagy lehet-e egyáltalán biciklizni, azt mondta, hogy fogalma sincs. Ha valamit akarok, kérdezzem meg a háziorvosom.

2022. nov. 17. 15:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, nyugodtan.


A barátnőm még utánfutót is húzott (benne a kétéves gyerekével) 8 hónapos terhesen, fel a dombtetőn lévő házukhoz.

2022. nov. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Lehet

Csak ne ess el


Emiatt nem ajánlják



Én nem vállalnám

2022. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehetne, már rég kihaltak volna a hollandok.
2022. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Simán, csak arra figyelj, hogy ne zúgj el.
2022. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, de en terhesen mar nagyobb pocakkal nem mertem, mert tenyleg megvaltozott picit az egyensulyerzekem, feltem, hogy elesek :D

De a 22. hetig bicikliztem meg, utana mar nem.

2022. nov. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha már nagy a pocid, akkor inkább ne, mert tényleg változik az egyensúlyérzéked. Én létrán festettem 8 hónaposan, és határozottan éreztem. De addig szerintem nyugodtan. Én is bicikliztem napi 40 km-eket munkába, a hányingeremnek kifejezetten jót tett.
2022. nov. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom miert lettem lepontozva..



(az én biciklis tudásommal tuti nem vállalnám….)


2.

2022. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

7!


Ha nem tudsz biciklizni, nyilván nem terhesen kell megtanulnod. Vagy tud valaki, vagy nem, így a te "biciklis tudasod" mint olyan értelmezhetetlen.

2022. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

Soha nem értettem az ilyen kérdéseket... Nyilván nem tiltja semmi , és most jöhetnek az "ennyi erővel az utcára se menj ki mert elesel kommentek" , de miért kell kockáztatni? Ha nem terhesen bicajozol és elesel max lehorzsolod magad , vagy eltöröd a kezed. H terhesen esed el, max lesz egy fogyatékos gyereked .. mi baj lehet nem?


Igen, van aki 9 hónaposan bicajozik, van aki síel, van aki ablakot pucol létràn. Szerintem felelőtlensèg, de mindenki azt csinál amit akar.

2022. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Maga a biciklizés nem árt a babának (egészséges terhesség esetén). Ettől nem fogsz elvetélni vagy ilyesmi.


Esni valóban nem tanácsos. Mivel én 10 éve naponta órás nagyságrendben bicikliztem és összesen 3x estem el ezalatt, mindig télen hó vagy jég miatt, terhesen is bicikliztem, amíg biztonságosnak éreztem. Fagyos időben nem, és amikor már nagy lett a hasam, akkor sem. Van egy másik biciklim is, versenybicikli-féle, azt nem vettem elő, mert jóval instabilabb.


Gyalog viszont estem párszor, egyszer nagyobbat is, de szerencsére egyik esetben sem lett baja a babának.

2022. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!