Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezeket csinálhatom veszélyezte...

Ezeket csinálhatom veszélyeztetett terhesként?

Figyelt kérdés

1. Tudom, hogy a kerékpározás nem nagyon ajánlott, de kb. 700 m-t bicikliznék napi szinten.


2. Régen a kutyánkat ki szoktam vinni a határba sétálni (a kertünk alatt van), de most ehhez túl meleg van. Esetleg szobakerékpározás?


3. Tudom, hogy a fürdők nem ajánlottak, de az itthoni medence (puhafalú) nem tilos, igaz?



2017. máj. 30. 16:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: 14+5hkm
2017. máj. 30. 16:47
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de a helyedben megkérdezném az orvost.
2017. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miért vagy veszélyeztetett.

Nekem sem biciklizni, sem szobabiciklizni nem nem volt szabad. Pedig azt olvastam, ez kíméletes mozgásforma.

Ameddig zárt a méhszáj, addig otthoni rendesen és rendszeresen tisztított medencében lehet fürdeni, ha nem túl meleg a víz. De gondolom, nincs 37 fok egy kinti víz. :)

Kutyát reggel és este nyugodtan sétáltass, az nem árt. Nagyon sokat ne legyél napon és legyen nálad víz. A déli meleg tényleg nem ajánlott.

2017. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az mondjuk nagyban függ attól, hogy miért vagy vesz.terhes. Én az vagyok, nekem pl. nem ajánlották a kerékpározást. Én mindent az orvostól kérdeztem meg. Válaszolt. Tedd ezt te is.
2017. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Két missed ab miatt vagyok veszélyeztetett, a másodiknál véreztem, mert lökte ki a testem az elhalt magzatot. Ennél a terhességemnél minden rendben, nincs vérzés, zárt a méhszáj és nem vagyok fertőzésre hajlamos. Tudom, hogy az orvos és a védőnő véleményét kell kikérnem, itt csak érdeklődök, de köszönöm a válaszokat.
2017. máj. 30. 17:07
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Két missed ab után én nem merném a két legjobban tiltott dolgot csinálni, még ha most minden rendben is van. Biciklit nekem is tiltották első perctől,meg az ülőfürdőzést, legyen az bármilyen vízben és helyen is az.
2017. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem ajánlották az ülőfürdőt (kádban melegvízben, de azt másnak sem)

de pl. azt mondták ha úszkálni akarok inkább tóban mint medencében (de ezt az uszira értette) sztem otthon siman lehet, csak csinálj magadnak árnyékot. Én végül nem tettem, mert most mennék 2 hét múlva tópartra, de akkor már 26 hetes leszek és inkább ráhagyom most ezt a nyaralást. Fő a biztonság.


Sétát azt külön ajánlották, semmi megerőltetőt nem, de nagy sétákat (kizárólag este és reggel ha meleg van) azt szinte kötelezővé tette a dokim.


Bringat írtam h azt nem szabad (nekem)


Nem szabad cipekedni.


Semmit nem szabad ami megerőltet vagy fáj (nem mintha tennék ilyet)


És nekem a bónusz, no sex.


(mélyen tapadó méhlepény az oka a veszélyeztetetnek)

2017. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 p.szabina1223 ***** válasza:
100%
Szerintem egyiket se csináld, ha veszélyeztetett terhes vagy.
2017. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

2 missed ab után én nem csinálnék semmi olyat, ami másnak tiltólistás volt terhesség idején. Én jobban félnék, hogy megint át kell élni a műtétet meg a gyászt. Ez csak a saját véleményem, én paramami vagyok 7 év várakozás után, gondolom nem is csoda.


Sétálni azt szabad sőt nagyon jót tesz (kivéve, ha fekvésre vagy ítélve) Most a nagy melegben vigyázz magadra, mindig legyen nálad víz és ne legyél sokat tűző napon, no meg ahogy előttem írták, inkább délelőtt vagy este :)


Vigyázz magatokra!


31hkm

2017. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Két missed ab után ilyesmik eszembe se jutnának, nemhogy neki is álljak. Inkább kibírnám ezek nélkül, nem nagy áldozat, szinte semekkora, és a gyerek sokkal fontosabb.
2017. máj. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!