Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biciklizes, edzes terhesseg...

Biciklizes, edzes terhesseg alatt?

Figyelt kérdés

Nem a hobbi biciklisekre gondolok, hanem akik sportkent uzik.

Illetve akik futni jarnak, vagy edzeni napi rendszeresseggel, Ti meddig csinaltatok terhesen?



2016. nov. 30. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Baratnom a vegeig futott. A szules napjaig. Kètszer is! :) en csak 16.hètig futottam. Utana tornazgattam, videokra. Meg van egy taposògèpem, azzal heti 2-3szor 20percet tapostam a 26.hètig kb. Utàna márcsak nagyokat sètàltam es tornaztam. Egy masik baratnom nagy biciklista. Elment 19hetesen egy 80km-es utra es elvetèlt
2016. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy baratnom (20) most 11hetes ikerterhes. Terepbiciklizik, hegyikerekpaeozik, fut, edz.

Miota terhes "csak" orszaguti kerekparozik,fut es edz,tornazik.

Feltem :(

2016. nov. 30. 10:08
 3/6 anonim válasza:
100%
Ha már előtte is rendszeresen csinálta akkor elvileg semmi probléma nem lehet. Bár akkor is csak mértékkel szabad. Az én ismerősöm előtte rendszeresen edzett de vissza kellett vennie mert a baba ilyenkor nem jut elég oxigénhez és akár meg is fulladhat. Ezt én is tőle hallottam először de lehet benne igazság...
2016. nov. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A bicikli főleg az esés lehetősége miatt veszélyes.

Természetesen nem kell otthon a kanapén feküdni, de ilyenkor mégis csak fontosabb a baba, meg az ő egészsége, mint hogy anyuka továbbra is ugyanolyan legyen, mintha nem lenne terhes.

Ilyenkor érdemesebb jógára, kismama tornára váltani, illetve ha kardiózik, akkor is ésszel, nézze közben a pulzust folyamatosan!

2016. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
NEkem az első vizsgálaton (amikor orvos is megállapította a terhességet) nagyon kihangsúlyozta a doki, hogy semmi versenyszerű sport, de komolyan! Tényleg, annyira szájbarágósan mondta, hogy szinte kedvem lett volna megköszönni, hogy versenyszerű sportolást néz ki belőlem, pedig semmit nem csinálok, csak kicsit futok, ha időm és energiám engedi. Azt mondta, hogy "maximum egy kis futkosás megengedett". Sajnos ez elég veszélyes, amit a barátnőd csinál, de nem veheted a nyakadba az ő felelőtlenségét. Kedves vagy, hogy aggódsz érte, de ha ikreket vár, akkor elviekben ő a hátra levő életében 2 emberke életéért kell, hogy feleljen és te nem leszel mindig ott, hogy megmagyarázd neki, mi a helyes, mit szabad és mit nem kéne. Próbáld meg megmagyarázni neki, hogy jó lenne, ha erről az orvosát tájékoztatná.
2016. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy felted, veszèlyes ilyenkor biciklizni. De ő felnőtt nő, az ő lelkiismerete megy majd rá, ha elvetèl, talan sajnos egy elet aran tanul majd a hibàjàból!! :((
2016. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!