Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyermekvállalás Autista...

Gyermekvállalás Autista gyermek mellett?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akinek autista(8 éves) a kisfia, és a párjával most várják a 2. babát.

Akik ebben benne vannak, vagyis autista gyermeket nevelnek, és vállaltak 2. ill. 3. gyermeket, szeretném kérdezni, hogy mi játszódott le a terhességük alatt,féltek e, hogy a következő gyermek is hordozza a gént, mennyi idő van a gyermekek között és hogy viszonyult az autista gyermek a testvérhez!?

És mennyi az esélye annak, hogy a 2. gyermek is autista lesz, vagy van e olyan család, akinél a 2. gyermek is autista lett.

Nagyon szeretem Őket, és sok bennem a kérdés, hogy jól tette e, hogy felmert vállalni egy másik gyermeket.


Egy aggódó barátnő


2010. szept. 29. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy családot, ahol az idősebb gyerek, a lány autista, 4-5 évvel fiatalabb az öccse, ő nem autista, messziről ítélve semmi baja. Ne aggódj a barátnődért, szerintem tudják, mit tesznek, számoltak a lehetőséggel és gondolom, így vállalták.
2010. szept. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az első válaszolóval. hozzátéve még azt,hogy természetes, hogy vágynak egy egészséges babára is. ne akard elvenni tőlük, hátha megadja nekik a sors. a nehézségekkel meg eddig is megbirkóztak, most is mag fognak
2010. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Isten ments, nem akarom elvenni, én vagyok az egyik legboldogabb, hogy másik baba is lesz, itt az apuka fél a legjobban.Én most csak arra lennél kíváncsi, meg a barátnőm is, hogy ismertek e esetleg olyan családokat, akinek a második baba is "beteg" lett?
2010. okt. 6. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem olyan gyakori betegség,hogy egy családnál többször egymás után is előjöjjön!Biztosan megbeszélték az orvosukkal és tudják mire vállalkoztak!Gondolom a 8 éves kisfiú nem olyan nagy fokban autista "csak" enyhébb formában és ezért merték bevállalni!
2010. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a szomszédomban az elso gyerek (24 éves) és autista, de a második (21 éves) teljesen egészséges. Szerintem nagyon kicsi az esély rá, hogy beteg legyen a második baba is.


27 hkm

2010. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Két családot ismerek, mindegyiküknek 3 gyerekük van, amiből egy autista, mindkettőben a középső gyermek a beteg.

Szerintem ugyanannyira kell aggódni, mint egy olyan családban, ahol még nincs gyerek, ennek kicsi az esélye.

2010. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!