Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban normális lenne?!...

Valóban normális lenne?! Szerintem nem!

Figyelt kérdés
Erőteljes gyomorfájdalom, szüntelen hányinger és szédülés. Az orvosom legyintett, majd közölte, hogy ez normális. Nekem senki ne mondja, hogy kismamaként normális, ha 12 hetesen csak a párom segítségével bírok felkelni és alapvető dolgokat sem bírok elintézni, mert az utcán, a boltban is elfehéredek és majd összeesek. Hasonló tapasztalata van valakinek? Volt vérvételem is, de sajnos itt Németországban kb semmit nem néztek, annyit tudtam meg, hogy nagyon kicsit értékhatár alatt van a vasam, írtak fel gyógyszert. Toxoplazmát, HIV fertőzést, gyermekbetegségeket néztek, plusz megállapították, amit eddig is tudtam, a vércsoportomat😄 Köszönöm ha segít valaki, most javaslatra céklalevet iszom, gyerekkorom óta kicsit szédülősebb voltam, de ez most brutál. Lesz biztos amit kihagytam, később hozzáírom :) Ja, és a doki azt mondta, hogy igyak sok folyadékot és kávét.. de sajnos a kávé semmilyem formában nem marad bennem..

2022. nov. 30. 07:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Én most szültem, a hemoglobim szinten 1-el volt alacsonyabb a minimum határértéknék, erre szülész közbe veszítettem egy kis vért és a hemoglobinom leesett 20-ra (120 a minimum). 6 egység vért kaptam és egy kellenes utazást az intenzív osztályra
2022. nov. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnálom, szerencsére tudták kezelni! Azóta jobban vagy? Nekem ez a legfőbb problémám, hogy a doki legyint, hogy itt ezt így szokás. Egy csomó vizsgálatom nem volt még, nyílván aggódom. Eddig két ultrahangfelvételes papírlapot kaptam és most kaptam meg a kiskönyvet.. ennyi. Semmi vérkép, semmi más vizsgálat.
2022. nov. 30. 07:09
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is ugyanezt mondta erre a tünetre. Ott voltam 3 hónaposan, jártam dolgozni, és volt hogy a metrón ájultam el, volt hogy útközben a járdán, és nem is volt előjele. Hirtelen hányinger, nyaki zsibbadás érzet, kivert a víz, majd ájulás és ez így egy fél percen belül. És így kellett dolgozni, mindent csinálni, nagyon kivoltam. Vérnyomásom rendben volt, cukrom is, vasam is, mindenem.

Olyan 5 hónapos voltam amikor elmúlt, védőnő, orvos azt mondta hogy ez van, így jártam, nálam ez a terhes tünet.

Ami nekem segített néha, az a hideg törlőkendő, hideg víz és valami rágcsa. Törlőkendő mindig a hűtőben volt, indulásnál gyors a táskába, vízzel együtt, és azzal törölgettem magam, szorongattam, de bevallom nem minden alkalommal volt jó.


Hát együttérzek, vigasztaljon a tudat, hogy el fog múlni valamikor :)

2022. nov. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Hiàba nagyon rossz..

Sajnos normális.



Vasadat hozd fel, mert a babának sem tesz jót.


Mmint alacsony tartlékkal fog születni.

Plusz ha szoptatsz sem kap eleget, mert nem fogod tudni átadni neki.


A gyermekágynál pedig nem tudsz majd felkelni, sok vért veszítesz ott is, egy normàl szülés alatt is.


Nem tudom ott milyen készítmények vannak, de jól hasznosuló szirupot ajánlanèk ( általában nem okoz bélpanaszt, míg a tabletták igen)


Céklalé kezdésnek nagyon jó.


Kitartás!

2022. nov. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Nehéz, mert a főzést is úgy tudom megoldani, hogy közben ülök. Annyira tehetetlennek érzem magam. Plusz szerintem most benyaltam valamit, vagy a huzat, (bár mostanában nem tudom hol érhetett) de a szemem és a fejem brutálisan fáj. Még otthon vettünk kék panadolt, de ha nem muszáj azt sem szedném be, eddig azt hiszem egyszer vettem be.
2022. nov. 30. 07:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szedsz vitamint kismamáknak valót? Vasadra figyelj. Nekem ilyen nem volt de felhívta rá a figyelmem az orvos hogy lehetséges. Igazából ez az ajulos dolog azért veszélyes mert megsérülhetsz ha elesel. Lehet ki kéne íratni magadat egy kis időre. Aztán ha úgy érzed vissza tudsz menni. Bár nem tudom kint hogy működik de talán érdemes lenne.
2022. nov. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szedek vitamint, az orvos azt mondta valami olcsó dm-es jó lesz, mi a doppelherz mellett döntöttünk, igazából nem is nagyon találtam mást az üzletekben. Hónap végén ha megyünk haza, akkor veszek femibiont, anyukám és a nővérem ezt mondták, hogy jó. Mármint a femibion. 😄 Most így külön vasat és plusz magnéziumot eszek. Illetve a vas mellé a c vitamint.
2022. nov. 30. 07:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kolleganőmnek is ilyen tünetei voltak, s nála kiderült, hogy egyszerre, mármint egyidőben szedte a vasat és a magnéziumot.

Ahogy elkezdte 1 órás különbséggel szedni, teljesen elmúlt ez a borzasztó állapota.

Neki nem mondták sem a gondozáson sem a nőgyógyászaton, hogy ne egyszerre szedje a kettőt. Nekem meg a védőnőtől kezdve mindenki felhívta a figyelmem erre.


Nem tudom, te hogy szeded, ha eltolva, akkor nem szóltam.

2022. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi utolsó, pont ezt akartam írni


Plusz kávé- tea -tej is gátol

2022. nov. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, ha németo.-ban élsz ezt a fajta terhesvitamint szedd szerintem: Heidelberger Chlorella multivitamin schwangerschaft. Ez nagyon jó felszívódású vitaminokat tartalmaz. Emellett én szedek még külön vas tablettát, szintén jó felszívódású szerves vasat, magnéziumot (ez is szerves, magnesiumbisglycinat) és plusz még kálciumot. És ahogy fentebb írták ügyelni kell, hogy ne szedd egyszerre a vasat és a magnéziumot, illetve a magnéziumot a kálciummal sem érdemes szedni. Ezért is nem jó a legtöbb terhes vitamin, mert minden bele van egy szem tablettába zsufolva, így semmi nem tud felszívódni rendesen, mert gátolják egymás hatását.

A rosszullétekre többször egyél keveset, a vizet csak kortyolgatva idd. Illetve általában ezek a rosszullétek a 12-13-14. Hét környékén elmúlnak, de valakinek sajnos a 20. Hétig is eltarthat. De ha úgy érzed, nálad ez nem normális, ne hagyd annyiba a dolgot, mondjad a dokidnak addig míg komolyabban nem veszi.

2022. dec. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!