Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy normális férfi valóban...

Egy normális férfi valóban minden percét a gyerekkel akarja tölteni?

Figyelt kérdés

A 7. válasz ihlette a kérdésem. Feltűnően sokan felpontozták. Tényleg ez lenne a normális? Ha valaki nem akarja az összes szabad pillanatát a gyerekkel tölteni, akkor azzal baj van?


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


2021. nov. 13. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Normál esetben nem, de ha valaki napi 12 órát tölt munkával, akkor alig marad szabadideje, én biztosan mindet a gyerekemmel akarnám tölteni.
2021. nov. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Semmi igényed nem lenne a pihenésre?


Ha én 12 órát dolgoznék, igenis lenne igényem a magányra, szórakozásra, a párommal kettesben töltött időre.

2021. nov. 13. 18:22
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

2-es, igen, de ebben a sorban a magány, szórakozás és a pároddal kettesben töltött idő mellett ott kéne lennie a gyerekeddel/gyerekeiddel töltött idő iránti igényednek is.

Már ha akartad a gyereket és ha jelen is akarsz lenni az életében - nem pedig csak az a bácsi akarsz lenni a gyerek számára, aki amikor megérkezik, akkor csendben kell lenni, meg sem szabad közelíteni, és meghajolni előtte, mert ő a "bank"...

2021. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Akkor nem kell gyereket vállalni.
2021. nov. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező és a párodnak mikor jutna idő a magányra? mert ő ugyanis nem 12 órát melózik hanem 24et.
2021. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A férjem 8 órát dolgozik, nem tudom mire gondolsz :)
2021. nov. 13. 18:38
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Azért az a normális, ha az apának is van igénye arra, hogy minőségi időt töltsön a gyerekével. Annyit, amennyit az ideje engedi. Legyen szó akár csak az esti fürdetésről, vagy egy mese felolvasásáról.

Sajnos nem egy olyan embert ismerek, aki csak azért tölt több időt a munkahelyén, hogy ne kelljen hazamenni a gyerekhez. Ez azért gáz.

2021. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell akarnia, ennek ellenére illene vele minőségi időt tölteni, akárhogy is érez, vagy akármilyen fáradt. Ha nem motivált erre, akkor minek megy bele a gyerekvállalásba? Nem azért csinálunk gyereket, hogy utána kapcsolódás nélkül éljünk egymás mellett. Az meg egy másik aspektus, hogy egy párnak figyelembe kellene vennie egymást, és időnként pihenést biztosítani apunak, és viszont pihenést biztosítani anyunak, pl aktívabban átvenni a gyerek körüli teendőket. De ezt sokáig lehetne ragozni. Az mindenesetre rossz párkapcsolati dinamika, ha az apa teljesen kivonódik a szabadidő közös eltöltéséből, mert sokat melózik. Nem csak ő tesz a családért, csak más színtéren folynak ezek, főleg amíg pici a gyerek.
2021. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Nő vagyok és sem én, sem a férjem nem szeretnénk minden szabad percünket a gyerekünkkel tölteni. Ő 12 órázik, én csak 8-ban dolgozom, de ez így van. Minőségi időt töltünk vele külön és együtt is, de szükségünk van a kettesben eltöltött időre is. És igen, nekem szükségem van a negyedórás fenékáztatásra este magányosan, ahogy a férjemnek is a telónyomkodásra míg altatok. Nem szűnt meg egyikünk sem önálló ember lenni.
2021. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9


Milyen anya vagy te akkor... 😂 A #4 szerint neked nem kéne gyerek, mert van igényed a magaddal való törődésre is.

2021. nov. 13. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!