Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt a babának ha kb 1 órán...

Árt a babának ha kb 1 órán keresztül elnyomja az egyik hasi erem én pedig rosszul vagyok?

Figyelt kérdés
Máskor is volt már ilyen, de akkor fiatalabb terhes voltam. Csak annyit érzek ilyenkor hogy furán fekszik és valamit nyom bal oldalon a petefészkem körül, és nemsokkal utána nehezen kapok levegőt, elsüketül a fülem aztán se kép se hang. 1x már össze is estem a villamoson, máskor pedig csak majdnem. Ma 23 hetes terhes vagyok, legutóbb kb 17-18 hetes lehettem mikor rosszul lehettem. Ma pedig az allomásra sétálva éreztem hogy valami nem lesz jó, görcsölt és fájt a hasam bal oldalon. Végül a vonatra szálva éreztem a szédülést és hogy nem kapok levegőt, nagyjából 1 óra volt mire elmúlt. A házidoki azt mondta valószínű úgy fekszik hogy elnyom egy ért a hasamba. Már tudom hogy ilyenkor az oldalamra kell fordulnom az ellenkező irányba, na de most a dugig tömött vonaton erre sehol nincs lehetőségem :( kérdésem csak ah lenne, hogy kapott elég oxigént a baba ez alatt az idő alatt ameddíg rosszul voltam? Lehet hülye a kérdés, de én azért eléggé izgulok

2022. dec. 7. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Szia!szerintem ha a baba téged nyom vagyis egy ideget vagy szervet semmi köze nincs az oxigén ellátáshoz :)

Lehet lesz még olyan hogy rárug a vesédre és bepisilsz :D

Sztem.se.mi baja és semmi köze a 2nek egymáshoz :)

2022. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oxigént a köldökzsinóron keresztül kapja..
2022. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Jézus, ennyire nulla ismerettel hogy a francba lehet szaporodni... Ha a köldökzsinórral lenne gáz, ő akkor nem kapna levegőt...

Amúgy az oxigéndús vér a tüdőből egyből az agyba és minden más szervbe viszi a vért.

Az orvosod csak lerázott ezzel a magyarázattal. Nem emiatt ájuldozol.

2022. dec. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Maximum te tudod elnyomni a vena cava inferiort azzal, ha pl háton fekszel, és akkor van olyan, hogy fulladozol meg szédülsz.

Amikor állsz/ülsz/mész, akkor nem nyomsz el semmit, a baba meg soha nem nyom el ereket…

És vesét sem tud lerúgni, ettől a kijelentéstől is mindig a falnak megyek.

2022. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Derjaderja ***** válasza:

Bal oldalt a petefészeknél nem tud ilyet okozni, max fájdalomreakciót.


Fent (közèpen-kicsit jobbra) egy nagy vénát tud myomni, ami okozhat vérellátási zavart, de általában nem olyan fokút, hogy a baba vérellátását veszélyeztesse.


Az első terhességemnél nekem komolyabb vena-cava szindrómám volt. Pici vagyok, a lányom 4,5kg-vel született és még a lepény is fent tapadt. A 3. trimeszterben csak úgy bírtam àllni, ha egy helyben meneteltem. Az ultrahangokon szakadt rólam a víz és ájuldoztam.


34.héten rosszul lettem és kórházba kerültem, vsz keveset is ittam. Ahogy feküdtem bent, balról hanyatt fordultam, erre berohant vagy 3 ember, hogy mit műveltem, leesett a szívhang, még egy ilyen és császár lesz most. Utana jól meghidràltak és végül nem volt császár akkor, 42.hét vègéig hordtam, de eléggé paràztam és éjjelre kipárnáztam úgy hogy nehogy elforduljak.


Szóval ha ilyen gyanúd van, nézesd meg de erre főleg az állás/hanyatt (esetleg enyhén jobbra) fekvés nembírasa jellemző. Mindenkèpp igyál sokat.

2022. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Derjaderja ***** válasza:
És amúgy nekem is közèpidőben kezdődött, de eleinte nagyon megfoghatatlanul, és rám is legyingettek kezdetben, hogy mit kényeskedek, mindem terhes szédül. Minden nap hosszan sétáltam a kutyával, az utolsó napig, de ha egy pillanatra meg kellett állni már para volt 😁
2022. dec. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem annyira nem durva a helyzet :) szerencsére a jobbra-balra fordulással sincs gond, csak egyszerűen érzek bal oldalon egy nyomás érzetet, mintha a kis fejét nyomná be oda, a másik oldalon ilyenkor pedig rúgdos. És ez után jön a rosszullét. Ez alatt a 23 hét alatt 3x volt ilyen abbol 2x szer kapartak össze :( hátsó fali és kissé a méhem tetején van a lepény
2022. dec. 7. 13:42
 8/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Hát, ez érdekes kérdés amúgy.

Még elvileg a bal alsó végtag vénás visszaáramlását akadályozhatná, de ilyen fiatal magzati korban ezt nehéz elhinni, másrészt az nem elég keringés kiesés szerintem ahhoz, hogy rosszul legyél.

Vmi reflexes dolog is felmerül.


Mindenesetre ha Te az eszméletedet veszted, akkor van esélye annak, hogy a baba sem kap elég vért, ha az eszméletvesztést az okozza, hogy nem kap az agy elég vért. Masrészt ezek gyorsan rendeződnek illetve a magzati keringés annyira védett, hogy minden szervnél jobban igyekszik a szervezet biztosítani a vérellátást.


Viszont az a baba még 2x ekkora lesz, bármi is a baj, fokozódhat. Én mindenképo utánamennék (értelmesebb nőgyógyász, kardiológus).

2022. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!