Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CRL: 9.8 mm nem kevés 8...

CRL: 9.8 mm nem kevés 8 hetesen? Megfelelően fejlődik a baba?

Figyelt kérdés

Menzesz szerint pénteken lennék 9 hetes. Ma voltam a 2. ultrahangon és 9.8 mm-t mértek és azt írták a terhességmegállapító papírra, hogy 8 hetes vagyok, magára a vizsgálati leletre pedig, hogy 7-8. 2 hete voltam, akkor 2.2 mm-t mért.

Azt tudom, hogy nem akkor volt az ovum, amikor kellett, mert 20. napon vérvételen voltam és akkor még nem mutatott ovulációt az vérvételi eredmény. Tehát 7-10 nappal később fogant, mint kellett volna.

Érdekelne, hogy ez megfelelő mértékű fejlődés? Illetve a genetikai ultrahangra így mikorra foglaljak időpontot?



2022. dec. 21. 22:44
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
100%

De, ha ez gond, akkor az orvos miért mondta neki, hogy minden rendben van? Mármint azért egy orvos nem tesz ilyen kijelentést, ha nem így van.

Bár lehet, hogy ha én írtam volna a kérdést ki, akkor annyira elbizonytalanitottak volna, hogy mennék egy másik orvoshoz is.

2022. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
100%

Mert vannak orvosok, akik magyarán sz*rnak bele. Össze sem vetik a leleteket.

De ilyen orvosnál az is belefér, hogy elmérte. Én tényleg nem vészmadárkodni akarok, én is drukkolok a kérdezőnek. Inkább én tévedjek, és legyen minden rendben.

Csak a kérdésére válaszoltam, őszintén, és meg is indokoltam, miért gondolom így.

2022. dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 A kérdező kommentje:

Hát akkor lesz még izgulás. Elvileg 7. Heti adatoknak teljesen megfelel. Valahol az 5.-nél is. Igazából bármi történik tenni ellene úgysem tudok.

Próbálok nem izgulni ezen, de beleélni sem akarom magam. Egyenlőre elmondtuk családnak azzal, hogy ne éljék bele magukat.

Amúgy azt nem mondtam de a két ultrahang között covidosak voltunk. Nem tudom lehet e köze hozzá.

Illetve nem tudom, hogy az ultrahang gépe mennyit számít. Mert azt nem írta oda hány hetes és napos vagyok csak egy becsült értéket, hogy grav. S. 5 meg grav. S. 7-8.

2022. dec. 22. 16:27
 24/66 anonim ***** válasza:
100%
Van valami fejlemény? Mikor mész a következő UH-ra?
2022. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:

Még nincsen, még a 12. heti előtt el szeretnék menni mindenképpen egy uh-ra. Január 3.-án nyitnak, ahova terhesgondozásra szeretnék járni. Ott majd kérek időpontot 12 hetesre meg január első hetére is, hogy nézzenek meg.

Az endokrinológus-nőgyógyászomhoz, aki a terhességet is megállapította meg a méreteket is levette január 25.-én megyek.

2022. dec. 29. 10:33
 26/66 anonim ***** válasza:
100%
Kívánom a legjobbakat!
2022. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Azért bizakodom, de felkészülök a legrosszabbra és megpróbálok még nem annyira kötődni. Sajnos fejre is állhatok akkor sem tudom megváltoztatni a végkifejletet.

Köszönöm a válaszokat, updatelek majd akár jó akár rossz hír.

2022. dec. 29. 22:12
 28/66 anonim ***** válasza:
100%

Szorítunk Neked!


Sajnos a méretek tényleg nem túl jók, de remélem nem lesz semmi gond. Én most néztem a Fiam méreteit, nekem is napi 1-1.5 mm-eket nőtt.

2022. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
Angol oldalakat olvastam, ott azt írták 5 hetesen 2 mm embrió, 6 hetesen 3-4, 7 hetesen pedig 10 a normális. Illetve 6 hetes kortól írják, hogy kell napi 1 mm-t nőniük. Úgyhogy jelenleg ebbe kapaszkodom. Remélem tényleg minden rendben lesz.
2022. dec. 29. 23:26
 30/66 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta szívből kívánom, hogy minden tökéletes legyen!


Írj majd!!!

2022. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!