Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CRL: 9.8 mm nem kevés 8...

CRL: 9.8 mm nem kevés 8 hetesen? Megfelelően fejlődik a baba?

Figyelt kérdés

Menzesz szerint pénteken lennék 9 hetes. Ma voltam a 2. ultrahangon és 9.8 mm-t mértek és azt írták a terhességmegállapító papírra, hogy 8 hetes vagyok, magára a vizsgálati leletre pedig, hogy 7-8. 2 hete voltam, akkor 2.2 mm-t mért.

Azt tudom, hogy nem akkor volt az ovum, amikor kellett, mert 20. napon vérvételen voltam és akkor még nem mutatott ovulációt az vérvételi eredmény. Tehát 7-10 nappal később fogant, mint kellett volna.

Érdekelne, hogy ez megfelelő mértékű fejlődés? Illetve a genetikai ultrahangra így mikorra foglaljak időpontot?



2022. dec. 21. 22:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
100%

#39


Oh még ott nem tartunk😅 Holnap töltöm mensi szerint a 10. hetet😁 Jövő héten megyek a dokimhoz, majd ott kiderül a turpisság😁

2022. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


írtam, hogy megírom a méreteket, a mensitől 3 nappal van lemaradva a 12. heti UH szerint, szóval a mensiből vonjatok ki mindig három napot.


Mensi szerint 7+0-n mentem először, ekkor

- nem volt szívhang: 2,5 mm

- Czeizel táblázat szerint ez 5 hét 3-4 napnak felel meg

- 12. heti UH szerint a czeizel táblázat alapján (6+4): 8 mm-nek kellett volna lennie


Mensi szerint 8+3-n (10 nappal később)

- ekkor volt 6 mm (volt szívhang),

- czeizel táblázat szerint ez 6 hét 2 napnak felelt meg

- UH szerint czeizel táblázat alapján (8+0) ekkor kellett volna 17 mm-nek lennie


Mensi szerint, ha jól számolom 11 hetesen, (18 nappal később)

- ekkor volt 26 mm.

- A czeizel táblázat szerint ez 9+2-nek felel meg

- Uh szerint a czeizel szerint 39 mm-nek kellett volna lennie


A negyedik mensi szerint, 13 hét 2 naposan (16 nappal később)

- 64 mm volt

- A czeizel táblázat szerint ez 12 hét 3-4 naposnak felel meg

- UH szerint a czeizel szerint 65 mm-nek kellett lennie.


Szóval nem tudom megítélni, hogy a magánorvos mérte össze-vissza ennyire, de azért 20 mm-t csak nem mér el, vagy szimplán tényleg ennyivel kisebb volt, aztán a végén behozta a lemaradást. De most elvileg nagyjából méreténél van és egészséges terhesség.

2022. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
100%

#42


Ezek tényleg durva eltérések. Hol tartasz most a terhességben?

Igazából, ha a csak a CRL növekedést nézem, és eltekintünk, mensi szerint hol kellett volna tartanod, hisz az bizonytalan, ahol nálad érthetetlen kicsi volt a növekedés, az, amikor 2,5 mm-ről csak 6 mm-re nőtt 10 nap alatt.

Az utána lévő, 18 nap alatt 16 mm növekedés már igazából megfelelő.

Az újabb érdekes aztán ez a 16 nap alatti hirtelen aránytalanul nagy ugrás.

Viszont ha ez a 64 mm-es adat a 12 hetes genetikai uh-n készült, tényleg azt mutatja, hogy behozta.

Csak így nem értem, miért érvelt azzal nálad az orvos, hogy a magasságod miatt kisebb alapból. Ha így lenne, nem ugrott volna hirtelen normális értékbe, behozva a lemaradást, hanem eleve kisebb lenne végig.

Ez rejtély. Mindenesetre köszi, hogy leírtad. 🙂


Ezek alapján akár a kérdező embriójánál is láthatunk hasonlóan meglepő ugrást.

Szurkolok neki, hogy így legyen!

2022. dec. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:

#42

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad és hálás vagyok, hogy ezt így előkerested nekem. Ez most adott egy kicsi reményt és remélem minden jól fog alakulni.

2022. dec. 31. 09:02
 45/66 anonim ***** válasza:
100%

#44 13.-14. héten. Mensi vs uh. Niftyt csináltattunk, az rendben van, meg az utolsó uh-n sem látszott eltérés.


Az utolsó mérés után már nem mondta, hogy picik vagyunk, de gondolom az is normális lenne. Amúgy pont a mérete miatt mentem ennyiszer, mert én is azt gondoltam, hogy túl kicsi.


Amúgy, ha csak a másodikra és a negyedikre mentem volna nem lettem volna stresszes. Illetve, ha nem ezt a táblázatot nézed, hanem más leírásokat,azok megengedőbbek. Mintha mindig találtam volna olyan szöveget, ami szerint nem álltunk ennyire rosszul.


Vagy az utolsót mérte el, és igaziból kisebb.

2022. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6+6 hetesen 8,7 mm mért a doki. 7+5 hetesen 8 mm-t. Én is kíváncsi vagyok mi van 😐
2023. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
100%

#46


Hát ez viszont sajnos semmi jóval nem kecsegtet. 😔

2023. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
100%
#46. Szívhang?
2023. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
46.vagyok. Volt szívhang, hallottam is, és a doki szerint minden ok
2023. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
100%
Akkor erre gondolj és ne idegeskedj, mert azzal többet ártasz Neki! 🥰
2023. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!