Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség elején a vetéléstő...

A terhesség elején a vetéléstől féltem,most a 30.héten vagyok,és a koraszüléstől félek.Tudom,ez nem helyes,de első baba és éveket vártunk rá.(veszélyeztetett terhesvagyok).Mi normális és mi nem ebben az időszakban?aki 30.hét körül jár,mit tapasztal?

Figyelt kérdés
2022. dec. 23. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem helyes? A saját gyereked miatt aggódni? Hogy a fenébe ne lenne már helyes? Csak túlzásba nem szabas vinni.
2022. dec. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz minősül "nem normálisnak", mint a terhesség bármely más szakaszában: erős fájdalom, erős görcsök, vérzés. Mi a veszélyeztetettséged oka, milyen komplikáció áll fenn?

Javasolnám, hogy igyekezz elfoglalni magad különféle, nem terhességgel kapcsolatos dolgokkal...

2022. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

31 hetet töltöttem tegnap. Hasonlóképp vagyok, 8 év sikertelenség, lombikbaba. Mindig van miért izgulni, és nem azért, mert direkt keresem, hanem valami aggasztó dolog mindig akad, amin kattoghatok.

Az elején a vetéléstől féltem, aztán a genetikai vizsgálatok előtt... de ezeken túl voltak valós problémák: hematóma, szédülés/ájulás, kevés magzatvíz, méhnyak probléma, súlyelmaradás.

Még kötődni is nehezen mertem a babához, mert folyton az van bennem, hogy mi van, ha elveszítem?

Ezt is csak az értheti igazán, aki hasonló cipőben van.

Mire kezdtem volna csak élvezni a terhességet, mindig volt, ami aggodalomra adott okot.

2022. dec. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem mélyen tapadó lepény miatt kellett sokat feküdni, többször barnáztam is de már jó ideje nem áll fenn ilyen probléma de mindig tudok valamin aggódni sajnos. Nem tudtam igazán élvezni a terhességet ezek miatt és félek is hogy korábban érkezik a baba. Mostis enyhe hüvely felé nyilallást érzek, és félek nem-e a mehszaj nyílik
2022. dec. 23. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem az nyílik, ez is teljesen természetes jelenség, amit érzel.

Elárulok egy titkot: egyáltalán semmit nem fogsz érezni abból, hogy nyílik a méhszáj.

2022. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

#5

Ez mondjuk nem feltétlen igaz. Nálam méhnyak rövidülést és tölcséresedést állapított meg 29 hetesen az orvos. Kérdeztem tőle, hogy a hüvelyi villanásoknak, szurkálásoknak, amiket időnként éreztem, köze lehet-e ehhez, és azt mondta, igen, az amiatt van.


Ahogy a gyakori haskeményedésem is a rövidült méhnyaktól volt. Merthogy 26 hetesen, még vizsgálat előtt jeleztem neki, hogy sokat keményedek, és mondta, úgyis ránéz hüvelyi vizsgálattal a méhnyakra, és utána meglátjuk. Ekkor észlelte ezt.

2022. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazaból ezzel szerintem mindenki igy van, vagy sokan vannak így. Én is így voltam aztán 38-39 hétnél meg a miért nem jön már? 40 +nál meg na ezért kár volt izgulni akkora vagyok mint egy hordóóó…

De viccet félre téve nekem hamar jött a baba viszont én terhesen felkerestem egy pszichologust más miatt de erről is sokat beszéltem vele muszaj legyőznöd a félelmeid még most mert utána az életbe is rengeteg “veszély” várja majd és sokkal nehezebb lesz neked is meg neki is az élete. Amikor pl elsőnek lázas beteg volt 3 hónaposan csak az járt a fejembe hogy úr isten bent legalább meg tudtam védeni de itt kint … persze azóta már esik kell töri összemagát 🙄

2022. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!