Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan fogadjam el a gyermekem...

Hogyan fogadjam el a gyermekem nemét?

Figyelt kérdés
Mindig is álmodtam róla hogy egyszer apa leszek és lesz egy fiam.Mikor megtudtam hogy barátnőm terhes nagyon boldog voltam,de egyrészt féltem is hogy talán nem fiunk fog születni.A félelmem valóság lett mivel nemsokára kislányunk fog születni.Esetleg valaki volt hasonló helyzetben hogy nem olyan nemű gyermeke született amilyet szeretett volna?Akárhogyan is ő az én gyermekem és mindennél jobban szeretni fogom,csupán az álmom nem vált valóra

2022. dec. 27. 02:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Mi ez? Valami propaganda? Az ember gyermekre vágyik, és nem kisfiúra vagy kislányra. Nincs “hogyan”. Normális ember örül, hogy gyermeke lesz.
2022. dec. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Hol élsz te, a középkorban? Nem lesz fiú utóda a királynak?
2022. dec. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Álmodsz tovább, majd a következő fiú lesz.
2022. dec. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Erre szoktam mondani hogy ha csalódás ekkor nem is igazán vágytál te arra a gyerekre...
2022. dec. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
A gyerek nem NEKED születik. Ő egy másik ember. Te pedig felelősséggel tartozol érte, mert ezt vállaltad! Nemiszervtől függetlenül! Nem egy játékszer és nem tulajdon, nem egy kütyü, amiből nem olyan márkásat kaptál ajándékba, amit kinéztél magadnak! Nagyon gyorsan fel kéne ébredned, mert nem a valóságban élsz! Sőt, ha rossz apja leszel a lányodnak, az életét és a leendő párkapcsolatait is hazavághatod, mert felelőtlen voltál és nem készültél fel! Rohamtempóban kezdj el pszichológiát olvasni, hogy mit is ad egy apa a lányának egy életre! Ne szúrd el!
2022. dec. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
Majd a következő fiú lesz
2022. dec. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Idővel elfogadod. Amikor valaki gyermekről álmodozik, mindig elkepzeli, hogy milyen nemű lesz. Anno én lányt láttam mindig. Aztán terhes lettem és onnan konkrétan mindegy volt, mi lesz. Az első két uh-n amikor már látszott a neme lánynak mondták. Nagyon boldog voltam. Aztán a következő uh-n azt mondta a doki, hogy fiú. Hát mit mondjak, nagyon rosszul érintett.... Aztán megszoktam a gondolatot és elfogadtam, hogy fiú lesz, örültem neki. A következő uh-n viszont megint lánynak látták, így igencsak ossze voltam zavarodva a végére. Végül lányom lett. A lényeg, hogy attól, hogy vágysz adott nemű gyerekre, el fogod tudni fogadni q másik nemet is, sőt, boldog is leszel
2022. dec. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Először gondold végig, mit szerettél volna egy fiúban. Lehet, hogy nem is belevaló, bátor, aktív srác lett volna, ha lusta, félős, gyáva típus, aki undorítónak tartja a horgászást meg ilyesmi, és anyukájához bújik legszívesebben, mert veled nem találja meg a közös hangot.


Az ilyesmit magadban kell lemeccselni, mert te nem gyereket szeretnél, hanem egy elképzelt gyereket, így mindenképp csalódtál volna előbb utóbb, ha nem olyan a fiad, mint szeretnéd.


Én erre lehetőségként tekintenék, hogy ne előre elképzelt gyerekre vágyjak, hanem próbáljam felfedezni milyen is a gyerekem, mert a neménél kb semmi sem mond kevesebbet. Az enyém pl belevaló lány, pedig én nem ilyen voltam, meg kellett tanulnom alkalmazkodni hozzá, kicsit én is változtam általa. Ügyesen legózik, kirakózik és túl sok bunyóba keveredettt mindig.

2022. dec. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 NTBS ***** válasza:
91%
Majd, ha a kezedben lesz elfogadod. A lányok amúgy is apásabbak. A következő majd fiú lesz.
2022. dec. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Olyan lesz amilyet csinálsz. Most lány lett. Lehet a következő fiú lesz, de az sincs kizárva, hogy megint lányod lesz. Lehet így vagy büntetve a hibás gondolkodásod miatt, miszerint csak a fiú a gyerek, a lány meg semmit sem ér. Az ilyen megérdemli, ha így jár.
2022. dec. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!