Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31hetes kismama vagyok,...

31hetes kismama vagyok, mindenki aki megkérdezi mikor szülök,attól meg kapom,hogy az utolsó hónap lesz a legnezehebb. Miért? Miben lesz más mint most?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Mind a 2x az volt a legnehezebb nekem is.

A gyerekek úgy mozogtak már, hogy fájt. Annyira össze volt nyomva a tüdőm, levegőt alig kaptam.

Aludni kb ülve tudtam csak, sehogy nem volt kényelmes.

2022. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én már most is ülve alszok 😅
2022. dec. 30. 08:34
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is nehéz volt, pedig előtte szinte meg se éreztem, a 8. Hónapig dolgoztam. A végén már nehezen mozogtam, mert mindent nyomott bent belül, gondolom az idegeket is, mert a derekam, lábam iszonyúan fájt. Az ágyból néha úgy kellett kirúgni, mert magamtól nem tudtam oldalra fordulni. Oedig nem volt nagy hasam és vékony maradtam
2022. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Abban, hogy nagyobb a baba és jobban nyom mindent 🤷🏼‍♀️. Nehezebb a levegővétel, a mozgás stb van akinek akkor kezdődnek a jóslófájások is. Nekem semmi panaszom nem volt sokáig, a 34-5 héttől már minden kifárasztott, elfogyott a levegőm, elkezdtek jönni a jóslófájások, az utolsó hetekben már attól bekeményedett a hasam ha sétáltam. Már se ülni, se feküdni nem volt kényelmes.
2022. dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekem az elso 18 het volt a legnehezebb, azokhoz kepest az utolso honapok semmisegek voltak. Kimondottan nagy hasam sem volt.
2022. dec. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem első gyereknél a 36. Hét után jött elő minden nehézség, onnantól nem tudtam aludni, mert éjjelente úgy mozgott a kislányom, hogy az brutálisan fájt. A gyomorsav is csak akkor kezdődött, akármit szedtem rá, semmi nem segített, végül garatgyulladásom is lett tőle, amire szülés után antibiotikumot kaptam, addig végig kínlódtam azt a maradék pár hetet. Plusz szintén a 36. Hét után híztam még hirtelen 6kgt, amitől csak még nehezebb lett minden. Vizesedni is ekkor kezdtem.


Második gyerekkel mindez már a 20. Héttől megvolt, akkor én sem éreztem rosszabbnak a végét, mert akkor az egész rossz volt.

2022. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én már nagyon szenvedtem. Rengeteg savam volt, úgy kapkodtam be óránként a savlekötőt mint a cukorkát, alig kaptam levegőt, kb csak ülve tudtam aludni, (igen, a 30. hét körül is azt hittem, hogy már így is ülve alszok, de össze se lehetett hasonlítani a kettőt :D ) A baba már mindenhol nyomott fájt, ha mozgott, már folyamatosan imádkoztam őt kifelé.
2022. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most kezdtem a 39. hetet, a 35. héttől kezdett tényleg igazán nehéz lenni. Addig dolgoztam, költöztünk, lakást újítottunk, csináltam a babaszobát. Na most nagyon örülök, hogy a 36. hétre minden kész lett, mert már sokszor egy alap takarítást megcsinálni is nehéz. A kisfiam átállt éjszakai életre, hajnalig rugdos, amiktől aludni már nem lehet rendesen, 100x megyek pisilni éjjel, felkelni az ágyból alig tudok, annyira fájnak a csontjaim, arra is felébredek ha fordulni kell, kb. 10 perces procedúra. Mostmár nagyon-nagyon szeretnék megszülni. Ráadásul ez az utolsó hónap olyan, mintha végtelen lenne… a többi elrepült, itt meg csak vánszorognak a napok.
2022. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem így volt. 30 hetesen kezdődött a durva reflux ami az utolsó hetekben javult. 32-34 hetes korom környéke volt a legnehezebb, bár nem tudnám egyértelműen eldönteni hogy ez, vagy az első harmad. :D


2. terhességemnél azért volt az utolsó hónap a legnehezebb, mert júli 3-ra voltam kiírva és nehezen bírtam a meleget. Ez a terhességem alatt egyértelműen az első harmad a legnehezebb emlékként is, már amennyire emlékszem belőle 😅


Viszont az tény, hogy az utolsó hetekben nagyon lassan telnek a napok...

2022. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első trimeszter volt a legnehezebb, az utolsó hónap meg se közelítette.

Addigra belejöttem, hogy lehet nagy pocakkal közlekedni, forgolódni a lakásban, és a derékfájásom is elmúlt az utolsó hetekre (csak szülés alatt tért vissza). Fitt voltam, nem volt semmi panaszom, 38 hetesen még egy 5 km-es távot is lesétáltunk.

2022. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!