Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknél első trimeszteri...

Akiknél első trimeszteri vetélés következett be: előre jelezte az orvosotok, hogy baj van az embrió fejlődésével?

Figyelt kérdés

Mostanában több kérdést, hozzászólást olvastam, ahol az volt a lényeg, hogy az első trimeszterben, az előző ultrahangos vizsgálathoz képest semmit vagy jóval kevesebbet nőtt az embrió (CRL), mint az idő alatt kellett volna (kb. 1 mm/nap).

Az orvosok vagy szóvá sem tették, vagy még azt is mondták, minden rendben, miközben pl. 1 hét alatt semmit nem nőtt az embrió.

Akiknél jelentős fejlődési elmaradás volt az első intő jel, az orvos jelezte ezt nektek?

Vagy ti néztetek utána, és tűnt fel, hogy valami nincsen rendben?

Miért csinálhatják ezt egyes orvosok? Miért jó, ha még X hétig abban a hitben el a nő, hogy minden oké?



2023. jan. 2. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Nekem szólt a dokim, már az első uh-kor kisebb méretet mért, mint a korának megfelelő lett volna, azt mondta, 3-4 hetes terhességnek felel meg, pedig akkor már 5-6 hetes volt menstruáció szerint. Kerek-perec megmondta, hogy ez kétféle kimenetel lehet. A második uh-ra nyilvánvaló volt, hogy gond van, mert már kellett volna embriónak lennie, úgyhogy felkészített, hogy beindulhat a spontán vetélés, de mivel nem indult be, végül gyógyszeres befejezés lett (külföld), a harmadik, utolsó uh-t követően.
2023. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem fejlődött rendesen. 7hetesen voltam megállapításon, 7+1nek felelt meg.

10 hetesen voltam újra. Semmivel nem volt lemaradva.


Uh után 2 nappal elkezdtem görcsölni, majd másnap vérezni.

Elment a baba.

2023. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnik, hogy ez gyakori lett. Tesómnak 9+3 hetesen mért 5-6 hetet (petezsák+szikhólyag), majd azt mondta minden ok, belefér, 3 hét múlva kontroll. Én jeleztem neki, hogy szerintem egyáltalán nem ok és menjen el másik dokihoz, de ő megbízott az orvosában. A kontrollra már nem ért vissza.
2023. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3

Azért simán előfordulhat egy késői peteérés, és akkor tényleg belefér. Kicsi öcsém anyukám menstruációja előtt 2 nappal fogant.

De hozzáteszem, hogy én is pont egy hasonló kérdést tettem ki. Késői peteérésem volt, vérvételem is van róla. Elvileg 2 hét alatt nem fejlődött a baba annyit, mint az internetes táblázatok alapján kellene, de fejlődött. Doki szerint megfelelő.

2023. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért is hangsúlyoztam ki, olyan esetekre gondolok, ahol van mihez viszonyítani. Mert mondjuk pl. 3-4 hete pozitív volt a tesztje, mégis még mindig csak petezsák van, vagy már volt uh-n, de nem nőtt rendesen.

Vagy valami miatt biztos a fogantatás ideje (máskor nem voltak együtt a párjával, inszeminációval/lombikkal fogant).

2023. jan. 2. 12:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Á értem, lombiknál azt tudom, hogy kötött. Tanulmány is volt róla, hogy ott tényleg napi 1 mm-t kell nőnie. Amúgy azt olvastam 6. héttől van ez az 1 mm/nap. Mindenesetre, remélhetőleg megyek ultrahangra a héten, ha fogadnak. Majd elmondom az én esetemben mi lett. (Amúgy megkérdeztem egy másik nőgyógyászt és azt mondta ez a mértékű növekedés rendben van, de nyilván ha a válaszolók fele azt mondja, hogy nincsen akkor azért elgondolkodik az ember.)

4-es voltam

2023. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a lombik embrió nő napi kb. 1 mm-t, hanem mind. A lombiknál az a lényeg, hogy ott napra pontosan tudják, mikor fogant. Ami természetes esetén nincs így kőbe vésve.
2023. jan. 2. 13:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 2x is így jártam, hiába mondtam hogy ovu tesztel figyeltem és mensi előtt jó pár nappal voltak + tesztjeim, letojta egyiknél szívhang sem lett.

A másiknál is hamar volt + tesztem, de mikor mentem hogy kb szívhangnak is lennie kell csak petezsák volt, másik doki az is azt mondta jó így, a tesztjeim is első 3 napon alig változott utána indult csak be.

A 2.nál kb 1hét lemaradással volt, lett szívhang, de mikor néztem alig volt petezsákom kb kitöltötte az embrió, el is ment 2-3 nap múlva.

2023. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok terhességmegállapító vizsgálatot csinálok.

Ha nem stimmel a ciklus és az UH alapján mért kor, és nincs rá egyértelmű magyarázat (mondjuk nem 28, hanem rendszeres 35 napos ciklusok), akkor megmondom a páciensnek, hogy kétesélyes a dolog, vagy később fogant és pici, vagy nem fejlődik megfelelően, és visszahívom kontrollra.

Nyilván nem jó abba a hitbe ringatni, hogy minden okés, ha nem, de azt se normális, mikor egy UH alapján már rögtön a műszeres befejezést ajánlgatja valaki, aztán 1 hét múlva kiderül, hogy ja, csak később fogant.

Egyébként a missed ab. diagnózisához is a legtöbb esetben 2 ultrahangvizsgálat kell, pont a viszonyítás miatt.

2023. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
4# (3 vagyok) igen, csak akkor már több mint 5 hete pozitív volt a tesztje, tehát nem volt túl bíztató, hogy 5 hetesnek volt mérve össz-vissz.
2023. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!