Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki, aki benne van a...

Valaki, aki benne van a terhességi cukor témában segítene egy kicsit?

Figyelt kérdés

Végül nem lettem terhességi cukros, de eléggé közel volt a határértékhez a második értékem, 7,4. Meg érzem magamon is, hogy nem ugyanolyan, mint terhesség nélkül, vagy az előző terhességemben. Kicsit megszédülök a túl sok cukortól, vagy el is alszom. Este muszáj ennem közvetlen lefekvés előtt, különben reggel 5-kor már éhesen ébredek és ki vagyok száradva egész este. Ilyenek. Egyébként minden nap szinte ugyanazt eszem és csak arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyire felel meg az ilyenkor szokásos diétának (30-20-50-20-30-10 g):


Reggeli: Egy péksütemény (általában túrós táska), vagy egy tál müzli (kb. 100g)

Tízórai: ált. nincs, vagy egy alma, narancs, vagy egy-két mandarin

Ebéd: kb. 200 g zöldség és köret (fehér rizs, tészta vagy krumpli) fele-fele, nagyon kevés hús hozzá

Uzsi: gyümölcs: 1 alma, 1 narancs és néhány mandarin, vagy egy fél pomelo

Vacsora: Egy fél franciakenyér, sonkával, sajttal vajjal, esetleg 1 paprika és 1 paradicsom mellé

Késő esti vacsora: 2 ek zabpehely, 150 g natúr joghurt, 2 kiskanál lekvár

Édességet nem igazán eszek a terhességem alatt, ezeken kívül még 2 kávét iszom kb. 1 dl tejjel, édesítővel.


2023. jan. 2. 18:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%

A reggeli nem, a többi kb. belefér (bár fehér rizs helyett érdemesebb lenne lassú felszívódású CH-t enni).

Egy túróstáskában biztosan több CH van, mint 30 g. (Mondjuk a félegyházi pékséges túrósbatyuban 51 g CH van). Meg úgy általánosságban javasolt a finomított CH (cukor, fehér liszt stb) kerülése, főleg reggel, mert akkor rosszabb az inzulinérzékenység.

2023. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

A gyümik mellé pedig kelelne valami lassú felszívódású, 1-2 korpovitkeksz mondjuk.

Az kompenzàlja valamennyire

2023. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
91%
Túl sok a gyümölcs, pláne így magába. Én nem voltam hivatalosan cukros terhesség alatt, viszont mértem rendesen és diétáztam, mivel pár tized eltérés nem számít, attól még az inzulinműködés nem jó. Fele ennyi gyümölcs is felvitte a cukrom. Péksüti reggelre katasztrófa. Bűnözni maximum uzsonnára lehet, akkor talán nem viszi fel a cukrod, de reggel igen.
2023. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem felel meg. Ha cukros lennél ilyen étkezés mellett már a reggelivel az égbe lőnéd a cukrodat.
2023. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Akkor a reggelire kitalálok mást.
2023. jan. 2. 19:11
 6/41 anonim ***** válasza:
28%

7,4 az cukorbetegség...

Barna rizst ehetsz fehéret pont hogy nem, gyümölcsből sem akármit a gyümölcs cukor miatt. Nekem paradicsom is feldobta,kenyérből csak egy bizonyos teljes őrlésű nem dobta fel a cukrom, túrós táska felejtős. Zöldsegbol sem ehetsz akármennyit. Húst viszont pont hogy ehetsz, tejet bem igatsz max spéci mandulatejet és abból is keveset, az egészet rossz volt olvasni.

Ajánlom a terhességi cukorbetegség csoportot a facebookon.

2023. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
38%
Mármint 7,4 éhgyomorra mért adatok esetén cukorbetegség.
2023. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Nem, az a két órás.
2023. jan. 2. 19:37
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a rizs nekem is felvitte. A barna rizst nem próbáltam ki inkább. A krumpli viszont nem. A facebook csoportot én is ajanlom, nagyon hasznos
2023. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Menj el terheléses cukor vizsgálatra később is. Ha most ennyi akkor a terhesség 3. Szakaszában tuti cukros leszel.
2023. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!