Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor eredményem...

Terheléses cukor eredményem 7.3 lett 120 perc után? Ez most határeset? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éhgyomorra mért cukor 4.5 lett, 75 g glükóz és 120 perc után 7.3.


Védőnőm szerint már cukros vagyok és ártok a gyereknek, kórház diabetológusa szerint nem tud mit kezdeni 7.8 alatti értékkel, egyek normálisan és mozogjak- meg higy a terhesség inzulinrezisztens állapot ne csodálkozzak.


Eddig is figyeltem mindig a cukoringadozás elkerülésére, nem ettem fehér kenyeret péksütiket,nem is kívántam. Nem nyomtam be fagyikat csokikat és rendeszeresen sportolok-amennyire kismama módra lehetséges. Eddig 28.hétig 6 kg plusszban vagyok-lehet, hogy ez sok, nem tudom. Azt sem tudom én rontok-e el vmit, vagy sem.

Genetikai hajlam annyi, higy apukám ágáról volt időskori cukor többeknél-esetleg ez lehet.


Volt valakinek hasonló értéke? Mi volt a teendő?


Köszönöm, ha valaki leírja a tapasztalatait!



2022. aug. 28. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
7 fölött már nem jó,ajánlom a facebookon a terhességi cukorbetegség csoportot. Ennél jobban kell figyelni a cukordiétára, sajnos minden diabetológus más. Az enyém ekkor már simán adott cukormérőt és diétára fogott ugyanekkora értékkel,más dokik meg 8-as értéknél is tojtak rá... inkább túlaggódom mint alul,nemnis lett a babám cukorértéke magas.
2022. aug. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazad van. A védőnő is 7 fölött emlegette, hogy az már sok. Megnézem a facebook csoportot.
2022. aug. 28. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosra akarsz menni, akkor szerzel egy mérőt és utánaolvasol a terhességi cukorbetegség diétájának, sőt magánúton is elmehetsz legalább 1x dietetikushoz. A legfontosabbak az étkezés utáni mérések, mindig 1 órával az étkezés után. Ha ez bőven 7 alatt van, és közben eszel elég szénhidrátot (ezt beszéld meg a dietetikussal, hogy mennyi legyen), akkor valószínűleg minden rendben. Ha meg 7 fölé megyeget, akkor jelentkezel újra a diabetológián (ha szükséges, a háziorvos adhat beutalót, sürgősségi beutalót kérj).
2022. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A #3 jól írja. Az otthoni mérés jó ötlet. Étkezés után 1 órával mérd és 7 alatt kell lennie. Nekem ellenőrizni kellett pár hétig egy határeset éhgyomri cukor miatt és éhgyomorra, valamint főétkezések után egy órával kellett mérnek úgy, hogy közben a megszokott étrendem folytatom.
2022. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A válaszok jók, de az a probléma hogy vannak orvosok akik tojnak q 7 fölötti értékre és csakazertse adnak semmi segítséget. Én isnezert kerestem fel q facebook csoportot, mert kaptam egy egyórás segítséget hogy mit egyek( de olyan kusza volt,hogy csak bambán néztem a kérdéseimre meg nem kaptam választ) végül kénytelen voltam magam rájönni hogy mit ehetek és mit nem,mert a dokim kB a 80-as évek diétáját követte ami persze már nem érvényes.

Van olyan orvos is aki szimplán nem.segít mert szerinte a 10 feletti érték számít( csoporttag mesélte),szóval igen érdemes otthon mérni,ha pedig flegma az orvos akkor keresni egy magánorvost.

2022. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Magánorvosom van, ő szerinte ez még nem az-mert a 75g glükóz terhelés határértékei ezek.

Mondta, hogy van olyan teszt, ahol 7 alatt kell jónak lenni, de az nem a glükózos terhelés, hanem vmi zsömlést említett. Mondta, hogy sokan keverik.

Védőnő ettől független rámijesztett. Diabetológus nem foglalkozik ezzel, mert 7.8 alatt van.

Marad a facebook csoport :/ de azért nem stresszelem magam halálra: mert a védőnő szerint szaranya vagyok és kb megölöm a gyereket-ami nyilvánvalóan a másik véglet. Az orvos meg nyugtat, hogy nincs igaza a védőnőnek.

2022. aug. 28. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az otthoni mérés arra jó, ha 7 fölé megy étkezés után egy órával tudod mondani az orvosnak, hogy nincs rendben. Mert az biztos, hogy otthoni mérésnél normál étkezés mellett ha rendben vagy, akkor 7 alatt lesz. A magad megnyugtatása érdekében is jó.
2022. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a legjobb lesz, ha beszerzek egy otthoni mérőt :)
2022. aug. 28. 18:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdezz utána, hogy milyet, mert nem egyforma pontosak. Engem meglepett, de a mérőlapka papírján leírt statisztikai adatok szerint is kisebb a szórása a Dcont készüléknek, mint a MéryKéknek. És van még annál pontatlanabb is. Nálunk a MéryKéket azért már elfogadják. És ha úgy tűnik, hogy irreálisat mér, moss kezet és mérd újra.


Amit még nem szoktak elmagyarázni: a cél, hogy mindig 7 alatt legyen, nem csak a mérés pillanatában. Ha gyors szénhidrátot eszel, lehet hogy 30 perc múlva magas lesz, de 60 perc múlva lemegy, így nem derül ki. A másik meg hogy külföldön inkább 7,8 a határérték, az USA-ban még magasabb. Szóval döntsd el, mennyire akarsz óvatos lenni. Igazából nem tudjuk, pontosan minek van már tényleg komoly hatása a babára, folynak a kutatások.

2022. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy eléggé változó, hogy hol, milyen értéket vesznek alapul (ami elég gáz). Azt hallottam, hogy 7,8 felett van baj. Nekem 7.87 lett. Én Békéscsabán lakom, itt azonnal a diabetológiára küldtek ahogy meglett az eredmény. A diabetológus nekem azt mondta, hogy terheseknél 7 alatt kell, hogy legyen az érték.

Nem árt ha méred te is, és utána olvasol a diétának.

2022. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!