Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérből vett éhgyomri cukor...

Vérből vett éhgyomri cukor 4,6 mmol/l ujbegyből 7,9 ezen nem tudok eligazodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma tettem fel egy kérdést, miszerint nem csináltak cukorterhelést, mert 7,9 volt az éhgyomri ujbeggyből vett vércukor eredmény. Most nézem a laborom, abban pesig az szerepel, hogy szérum cukor meghatározás éhgyomorra 4,6.

Reggeliznem kellett, majd 1.5 óra múlva vettek le ismét vért. A reggeli utáni 6,3.


Most akkor gond van velem, vagy nincs?


Köszi.


2023. jan. 3. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján inkább a labor ujjbegyes vércukormérőjével van gond, és meg kellene csinálni a rendes terhelést.
2023. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igaz? Szerintem is... Nem értem ez hogy lehet, de mint laikus úgy gondolom, a vérből vett eredmény biztosabb.
2023. jan. 3. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
A vérvétel a valós.
2023. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Az sajnos nem derült ki, hogy van-e gond veled, de a vércukormérő tuti rossz. Érdekes eljárás amúgy. Nekem egyből vénás vérből vették az éhomit. Ott szépen meg kellett várnom míg elkészül az eredmény, utána megihattam a löttyöt. Ez a reggeliztetés szép és jó, csak sajnos pont az nem derült ki, hogy terhelésre hogyan reagál a szervezeted 🤷‍♀️
2023. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg kellene ismételni a vizsgálatot...
2023. jan. 3. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Így viszont mindenképp meg kellene csinálni a terhelést.

Vagy a kezed nem volt teljesen tiszta az ujjbegyes mérésénél, vagy a mérő volt rossz

2023. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Terheléses cukorvizsgálat kell. Az ujjbegyes nem ér sokat.
2023. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó te nem érted, hogy mit beszélek.


Terhelést nem csinálták meg, mert az ujjbegyes 7.9 lett.


A vénából vett éhgyomri meg délután derült ki.


Szar a gépük, ezért én szptam ismét, mehetek majd beutalót kérni megint, meg ismét ott ülni, idegeskedni....

2023. jan. 3. 19:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez van de kérj terhelésest különben megint megszívod. Mert az ujjas mint láthatod nem megbízható. Ha rossz a körzeti gépe kérj beutalót a kórházba.
2023. jan. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!