Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít tartósan magas...

Mi számít tartósan magas cukornak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

GDM-esként az lenne a kérdésem, hogy ritkán napi 1-2 7 feletti érték tartósan magasnak mondható?

Dokim és védőnő is azt mondta, hogy a tartósan magas cukor árt a babának.



2023. jan. 17. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Az a 1-2 érték mikor van 7 felett?
2023. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezek az egyórás méréseid? Nekem 3 hetente kellett visszamenni, és annyi idő alatt előfordult mondjuk 2-3-szor 7 fölötti, max. 7.3. Mindig megbeszéltük őket, mi lehetett a baj, de arról sosem volt szó, hogy a babának ennyitől baja lenne. Általában 6.5 alatt voltak a méréseim, ha elkezdett fölé menni, akkor változtattam (mert amúgy nem volt szükség nagy szigorra). Nekem inkább a stressztől ment följebb, az kevésbé volt kritikus, mit eszem.
2023. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor téged nem tájekoztattak de ha magas a cukrod attól a babád beteg lehet.egyébként kaja után 1 órával ha 7 fölé megy az nem.jó vagy sokat eszel agy inzulin kell

Nekem inzulin kelett hiába diétáztam,de egy percig se bánom egészséges kisfiam van.

2023. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Figyeld meg evés után mekkora a cukrod,ha utána 1 órával 7 felett van akkor tarts diétát.
2023. jan. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
tartosan magas cukor 8-9-10nel kezdodik. ne aggodj, semmi baj nem lesz.
2023. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Nekem 7 felett már csúnyán néz a diabetológusom.
2023. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
6os igaza is van nem tudom miért kell lazítani..ha 7 felett káros akkor káros..ennyi
2023. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha heti 1x elszúrsz valamit a diétában és lesz egy 7.2-es mérésed, az nem ugyanaz, mintha minden nap 8-9 körülieket mérnél. Nem kell azonnal pánikolni. Ha egy-egy alkalom is olyan káros lenne, nem csinálnának cukorterhelést, hiszen ott bőven 7 fölé megy sokaknak a vizsgálat alatt, még ha a vége 7 alatt is van. De egyelőre a kérdező nem ír részleteket, csak találgatunk.
2023. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen igazad van :)
2023. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ir előzmény miatt kell diétáznom.

16 héten csúcsszuper lett a terhelésem így nem kellett ismételni, de mivel van hogy 7 felett mérek ezért kell a diéta. Most 29 hetes vagyok. A 16 hét ota 1x volt 8 a cukrom, de egyébkent egyszerse megy ilyen magasra ha fel is megy altalában 7,4 szokott lenni.

És bevallom néha lecsúszik valami amit nem lehet, ne ugy értsetek hogy csoki vagy ilyesmi, hanem pl kajáldában eszem ha máshogy nem tudom megoldani, de nem mc donalds, hanem kifőzdében de ugye ott fehérlisztel főznek vagy pl ha már semmit nem tudok kitalálni mit főzzek magamra akkor amit anyósom csinál, azért ott is csak olyat eszek amibe a rántásnal is 1 kanál feherlisztnel nincs több, de amit szoktam az a fehér lisztes/paniros rántott husi, de olyan nagyokat nem bűnözök nyilván. Van olyan kekszet eszek ami bár cukormentes detki de nem diéta kompatibilis.

2023. jan. 19. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!