Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van, ha elájulok terheléses...

Mi van, ha elájulok terheléses vércukor vizsgálat közben?

Figyelt kérdés
Az előző terhességem alatt miután megittam a cukor oldatot, majdnem elájultam. Csuklott le a fejem, nem bírtam nyitva tartani a szemem. Az eredményem teljesen normális lett. Ha a második babánál elájulok annak van valami következménye? Befektetnek, csinálnak extra vizsgálatot? Vagy csak összekaparnak a földről? Nagyon nem akarok semmi plusz vizsgálatot, már baromira elegem van az orvoshoz járásból.
2023. jan. 19. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Én szóltam, hogy valami nem oki, bent van egy ágy azon feküdtem, de ez ilyen nap volt mert aki jobban volt adta át a kövi rosszul levőnek
2023. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak összekaparnak a földről, idegességre semmi okod. :-)
2023. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom nálatok hogy néz ki a vérvételi szoba, de nálunk vannak benn székek a függönyös leválasztort fülkék mellett közvetlenül és ha oda ülsz le tudsz szólni annak a nővérnek aki gyakran van a pultnál. De akár a vért levevő hölgynek is jelezheted és ő tud neked javasolni valamit, ami ott kivitelezhető.

Másik, de ami szerintem a legjobb megoldás, hogy nálunk van egy hölgy aki kijön címre levenni a vért, segít összekutyulni a löttyöt, elmegy és visszajön az idő leteltével. Intézi a minta leadását is, nekem semmit nem kellett. Pont ezért csináltam így mert sokan írták hogy nem jól reagáltak rá, de végül nekem nem lett semmi bajom. A városodban érdeklődj ilyen házhoz menő vérvételi lehetőségről, esetleg a házi orvosodnál vagy fb csoportokban.

2023. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En direkt maganban csinaltattam, mert nalunk az sztk-ban kb leulni sincs hely, annyian vannak mindig a laboros reszen.


Maganban pedig volt lehetosegem fekudni is egy kulon szobaban, es nagyon kedvesek voltak. Borszatoan rosszul voltam amugy tole, nem csak abban a par oraban, hanem egesz nap hanyingerem volt, migrenem lett, szedultem, otthon is csak fekudni tudtam.

Az eredmenyem amugy tokeletes lett, pedig azt hittem, ha ilyen hatassal van ram a cukor, akkor valami baj van :D

2023. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem terhelésnél, valamelyik éhgyomros vérvételnél ájultam el hála a jó rendszernek (sorban kell állni kismamaként éhgyomorral egy órát, köszi). Pont sorra kerültem volna, amikor éreztem, hogy el fogok ájulni, pont a vérvételi hely ajtajával szemben volt egy fél széknyi hely, leültem, rámnézett a nővér és bentről látta, hogy baj van, úgyhogy kijött, kérdezte minden oké e és már nyúlt a hónom alá, bekísért egy helyiségbe, leültetett, fel a lábakat és kb. 5 perc alatt jobban lettem.

Meg volt mégegy szitu, az már 38 hetes terhesen. CTG-re vártam a kórházban, ott igazából nem tudom mi történt, hiába ültem, sétáltam, levegőztem, nem múlt az érzés, hogy ájulni fogok. Bekopogtam az ambulanciára, hogy segítséget kérjek, az volt a válasz, hogy "hát én ezzel mit csináljak? üljön le gyorsan..." Mondtam hogy az nem segít és úgy állva lógattam a fejem, tolattam és leültem egy padra, hogy ne essek össze. Látta, hogy oké, akkor ez komoly. Mondta, hogy gyorsan jöjjek be, lefektettek a ctg-sek közé, ott már volt pár perc amikor érzékeltem, hogy beszélnek hozzám, de nem tudtam reagálni.

Egyiknél sem történt semmi. Jobban lettem és kész, mehetek a dolgomra. :D Annyit kérdeztek, hogy előfordult-e korábban is. Mondtam, hogy igen, ennyi.

2023. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem ritka, hogy így reagálnak a kismamák. :D Megnyugodtam, köszönöm. Nekünk vannak ülőhelyek az épületben, akár háromra egyben lefeküdve jó érzéssel el tud ájulni az ember, ha úgy esik, csak múltkor attól féltem, hogy nehogy ezért plusz vizsgálat legyen és inkább próbáltam normálisan ülni. De akkor most inkább lefekszem, ha rosszul leszek. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2023. jan. 19. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondták, hogy szóljak, ha rosszul vagyok. Ebből a szempontból szerintem nem jó, ha egyedül vagy otthon (tehát ha házhoz jönnek vért venni). Persze ha csak annyira vagy rosszul, hogy le kell feküdnöd, akkor praktikus otthon.
2023. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan feküdj el, ha rosszul vagy, nem lesz emiatt semmi. Mondanám, hogy mondhatod, hogy csak leesett a vércukrod, de na... XD

Én tini korom óta ájulós vagyok, kivizsgáltak, elvileg semmi bajom. Terhesen is ájulós maradtam. Az az elvem, hogyha érzem, hogy baj van, akkor leülök, ha nem javul, akkor a földre és lógatom a fejem. Ha elájulnék, ne csattanjak, pláne ne várandósan. De szerencsére amióta érzem, hogy mikor jön, azóta nem ájultam el, mert a leülés (akár a földre) általában segít.

2023. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!