Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor vizsgálatnál...

Terheléses cukor vizsgálatnál alacsony éhgyomri bajt jelez? 3,6

Figyelt kérdés

24.hétbe léptem!

Kötelező cukorterhelésen voltam.


Ujjbegyes szúrás nem volt.


0 perces vénás: 3,6 Itt kaptam egy - jelet a leleten mert 4,1-től indul a tartomány.


Megittam a lötyit.


120 perces vénás: 6,3 lett. Úgy tudom ez rendben van mert kismamáknál 7,8-ig elfogadott.


Aggaszt az éhgyomri érték.


Mitől lehet ez? Semmi tünetem nem volt se előtte se amikor megittam a cukros lötyit.


Ami tény: terhesség eleje óta próbálok figyelni az érkezésre, teljes kiőrlésű dolgok, bulgur, barnarizs stb, lassú felszívódású dolgokat eszek stb.


Néha néha kis cukros dolog de nem esztelenül!


Ezzel érdemes diabetológiára mennem? Árt ez az érték a babának?


2023. jan. 4. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességem, és a mostani alatt is minden ehomi cukrok 4 alatt van. Igazából terhesség nélkül is. Soha nem volt gondom a cukorral, ilyen alkat vagyok. Az első gyerek normális súllyal, időre született, egészségesen, q második is úgy néz ki, eddig rendben van.
2023. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3,6-3,9 mindig az éhgyomrim, de 5,3-5,4 a 120p-es mellette..
2023. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sok minden befolyásolhatja, a terhelés előtt betartottad a 12 órát evés nélkül? Csak vizet ittál ez idő alatt? Aludtál rendesen? (ez is befolyásolja)
2023. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Attól is függ, mióta voltál fent éhgyomorra, mikor ettél utoljára.

Engem IR-esként néha ájulás kerülget, ha nem ehetek rendes időben reggeli kelés után, de még akkor sem volt 4.1-nél magasabb az éhgyomrim, ha tényleg max. 1 órája voltam ébren kaja nélkül.

2023. jan. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as.


Este 9-kor ettem egy rozsos zsemlét 1 szelet vajjal!


Szóval 10 óra telt el mikor levették a 0 perceset. Akkor ez a baj? Hogy nem 12 óra telt el koplalva hanem csak 10 óra?


Éjjel úgy emlékszem nem ittam vizet mert nem voltam szomjas. Aludni hol jobban alszok hol kevésbé. Nyilván fáradt voltam mert reggel 6-kor keltem

2023. jan. 4. 14:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok,


Én IR-es vagyok, nekem szigorúan 12 órát mondtak, de sok helyen 10 is elég, ezt kizárnám.

A rossz alvás miatt is lehetett akkor, illetve ha jól számolom akkor kb 1 órája fent voltál, de még nem ettél, ahogy a 4-es is írja, emiatt is lehet. Nekünk IR-eseknek pl kötelező max 1 órán belül reggelizni, különben hipózás lenne a vége.

2023. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tényleg! Általában valóban mikor itthon vagyok ébredés után kb.15 percen belül reggelizek...szóval igen most 1 óra telt el...
2023. jan. 4. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig alacsony az éhgyomri cukrom. A terhelésen 3,6 volt, a 120 perces 2,1(!!). Soha semmilyen problémát nem okozott alapvetően, de sajnos ez is így diéta. :(
2023. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as azért mert az már IGT, beesik a cukrod, persze hogy diéta, de a kérdező ilyet nem írt!


Kérdező, ne aggódj ha nem voltál rosszul közben akkor semmi gond. :)


3-as vagyok.

2023. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen a 120 perceset mondhatni szépnek látom! 7,8-ig megengedett!


Éhgyomri ijesztett meg picit az a - jel.


De akkor hátha az volt S gond hogy ébredés után sokat voltam éhgyomorra...

2023. jan. 4. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!