Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 3 héttel nagyobb a baba,...

Ha 3 héttel nagyobb a baba, akkor hamarabb is fog születni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28+4 naposan 1460 gramm a kisfiam. A szonográfus hölgy azt mondta, kb a 30-31. héten kellene ekkora súlyának lennie. Súly alapján Március 30-ra kalkulált a gép.


Szerintetek ez befolyásolja a kiírt dátumot, készüljek arra, hogy hamarabb jöhet?


Az utolsó menszi első napját pontosan tudom, tehát 3 héttel hamarabb biztos nem estem teherbe. 😅



2023. jan. 23. 15:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

Nem, ez csak annyit jelent, hogy a terhességi korhoz képest túl nagy.

Ennek oka lehet pl. kezeletlen cukorbetegség is. Milsen volt a curkoterhelésed eredménye?

Te és a párod mekkora súllyal született?

2023. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

A párom 3400 grammal, én 3200 grammal születtem. Mind a ketten testesebbek vagyunk. 100kg+


A cukorterhelésem jó lett.

2023. jan. 23. 15:14
 3/33 anonim ***** válasza:
72%
Hát az anyai elhízás is növeli a nagy magzat kockázatát.
2023. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
41%

Hát ha ti is ilyen kövérek vagytok, akkor nem kell csodálkozni rajta, hogy a gyerek is 4+ kilóval fog születni.


És az ő egészségére legalább oda fogtok figyelni, vagy őt is úgy etetitek majd, hogy kövér legyen, mindenféle eü-i problémával? ;/

2023. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Illetve erősen jóslás kategória a súlyt belőni
2023. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Hogy rhadnál meg, 4. 🤭


Hallottál már genetikáról? Szerinted ez csak az étkezésen múlik? Agykárosodott.

2023. jan. 23. 15:40
 7/33 anonim ***** válasza:
55%

Ha ez a genetikán múlna, akkor ti nem az egészséges 3200 grammal születtetek volna anno...


Tudom, könnyű mindent a genetikára fogni, plusz 10-15 kilóra még azt is mondja az ember, hogy oké, valaki hízékonyabb, de 100+ kilónak lenni, pláne egy nőnek, na az nem genetika, hanem szimpla igénytelenség, rossz étkezés, lustaság.

2023. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Nem, de ha nem 190cm magas vagy, akkor már ez egy olyan mértékű túlsúly, ami lehetséges hogy nagy magzathoz vezet. A jó cukorterhelés mit jelent? Épp a határon volt, vagy szépen lement 5 körülire? Sajnos a határ 7,8 jelenleg, de egy 6-7-es cukorral én diétáznék már, de minimum odafigyelnék. Még jó cukorterhelésel sem nagyon kéne tömni a cukrokat egy kismamának sem. Lehet hogy inzulin nem kell vagy gyógyszer, de valószínűleg nincs teljesen rendben az a cukorháztartás.
2023. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%
4-es,erdekes en nem voltam terhesseg alatt sem kover (80 kg voltam a szules napjan )a lanyom megis 4250 grammal szuletett...akkor most hogy is van ez?
2023. jan. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó: Nem én vagyok a 4., de segítek: statisztika mond valamit?


Az, hogy valami növeli valaminek a rizikójkát, nem azt jelenti, hogy mindig ez következikm be, csak nagyobb az esélye.


Nem lesz minden kövér ember cukorbeteg, de ha valaki dagadt, akkor kétszer akkor eséllyel lesz cukorbeteg, mint a nem kövérek.

Nem lesz minden dohéányos tüdőrákos, de ha valaki dohányzik, akkor nagyobb esélye van rá, mintha nem tenné.


Ugyanezek fordítva is igazak. Nem csak az lehet cukorbeteg, aki dagadt, és nem csak az lehet tüdőrákos, aki cigizik. De ha naaaaagy populációt nézünk, akkor bizony ezek növelik az esélyt.

Nem annyira bonyolult.


És igen, az anyai elhízás, valamint a terhesség alatti fokozott súlygyarapodás növeli a nagy magzat rizikóját. Ez tény.

2023. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!