Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tetra textilpelenkát első...

Tetra textilpelenkát első használat előtt hány fokon mossam ki? Adjak hozzá mosószert vagy felesleges? Készítem elő a dolgokat hogy ne az utolsó pillanatban kapkodjak. 34 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2023. jan. 25. 12:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem pelenkázni fogom a babát vele hanem csak a büfizéshez, stb.
2023. jan. 25. 12:14
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Én 60°C-on mostam, szárítógépben szárítottam, vasaltam. Tettem hozzá mosószert is, öblítőt is, ahogy a babaruhákhoz is.
2023. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
60-on mostam. Szárítógép nincs. Nem vasaltam semmit.
2023. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsőre mehet 60 fokon

Én a baba cuccaira dupla öblítést szoktam állítani hogy ne maradjon benne annyi tisztítószer.

2023. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 90°C-on mostam mosószódával, folttisztító sóval (Na perkarbonát) és ecet volt az öblítő helyett, majd vasaltam, de a dupla öblítés sem rossz. Gondolom, bármilyen bababarát mosószer jó. A vasalást igazából kihagyhattam volna, vagy ha vasalok, elvileg alacsonyabb mosási hőmérséklet is elég lett volna, hiszen van, mi fertőtlenítsen. Az öblítő használatát sokan nem javasolják, mert állítólag ronthatja a pelenka nedvszívó képességét és egyes babák érzékenyek is lehetnek rá. Az ecet viszont jó helyette és fertőtlenít is. A bátyámnak pl. akkor múltak el a pelenkakiütései, amikor Anyu ecetes öblítésre váltott.
2023. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!