Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki szülés előtt...

Van olyan, aki szülés előtt csinált egy nagy lomtalanítást-takarítást otthon?

Figyelt kérdés

Szekrény kipakolástól kezdve mindenre értem.

Ha igen, mikor, hányadik hétre végeztél kb?


2023. jan. 28. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelen.

Szülés előtt kerek 1 hónappal kezdtük el a babaszobát rendbe tenni. Addig az a szoba ilyen "kupiszobaként" funkcionált.

Szelektálni kellett egy csomó dolgot, megszabadulni a régi szekrénytől (egyszer, amíg a férjem dolgozott, a kiürített szekrényt arrébb toltam egyedül - utólag már tudom, hogy hülye voltam...). Nagytakarítani és festeni kellett - utóbbit szakember csinálta.

Kb. 2 hét alatt elkészült minden - a kiürítés kezdetétől a bababútorok berakásáig.

2023. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a 35.héten estem neki a lakásnak, amikor a férjem nem volt otthon egy hétvégén.


Kipakoltam a franciaágyunk 4 fiókját, a hálószoba szekrényekből kiszórtíróztam, bezsákoltam az összes régen nem használt ruháinkat. A fiókok tartalmát átvittem a nappaliba a kanapé tárolójába, amit szintén kipakoltam, kimostam. Azokat a cuccokat is szortiróztam, zsákoltam, ami maradt, azt levittem a pincébe és ott dobozoltam. A negyediken lakunk.


Nekem van egy hobbi szekrényem, azt is kipakoltam, rendeztem, a ruhás kómódunkat is, a sufninkat meg a kamránkat is kinyaltam, átrendeztem.

Maradt a konyha, de ahhoz már nem sok kedvem van. Szerintem úgy marad.


Most a 36.hét végén vagyok, ezzel a hoppáréval végeztem 3 nap alatt. De ne úgy képzeld, hogy egyben ledaráltam. Rengeteget pihentem, szundikáltam közben, este, éjjel is csináltam ha olyan kedvem volt.


Amikor a férjem haza jött, átvette a portörlést, porszívózást, plusz levitte a szemétbe amiket összezsákoltam.

2023. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akartam. Az elsővel csibáltam is. De most itt a kétéves, plusz hirtelen nullára zuhant az energiaszintem, és vele muszáj foglalkozni, játszani, főzni neki, levinni néha. Szóval most jön a pici a kupiba, majd lesz valami. Eléggé más egy második terhesség, mint egy első...
2023. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
25 hetes vqgyok folyamatosan pakolok,első fiamnál is csináltam.a vége előtt kb 3 héttel vegeztem de akkor már mindent is kitaláltam
2023. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Második gyerekkel szülés előtt 2 hónappal költöztünk vissza a felújított házunkba. Így 30 hetesen csináltam végig (38. héten szültem).
2023. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán szülés előtt. Kereken 3 hónappal a kiírt dátum előtt tudatosult bennem, hogy mennyi idő van hátra aztán nekiestem.

A gardróbszoba volt igazán gáz, rengeteg lom felgyűlt. Kb 2-3 hét alatt megvolt minden. Nyilván nem volt kosz a házban addig sem, de pl a hűtőt sem szedem darabjaira minden héten.

2023. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A felesleges szobánk gardróbként, kupiszobaként funkcionált, így kénytelen voltam. 6,5 hónapos terhesen pakoltuk ki az egész szobát, onnantól szanáltam, kidobáltam, ami már nem kell, megtaláltam mindennek az új helyét, aztán pedig elkezdtük kifesteni, berendezni babaszobának szép lassan, majd mire ez is meg lett, olyan 8 hónapos voltam már, elkezdtem kimosni és behajtogatni a ruháit, a kórházi táskám, ilyesmi.
2023. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 hetes vagyok,mostanra már csak a babaruhák maradtak,a szobája 2 hete kifestve,berendezve apránként pakolászok mert már eléggé fáradok.

Terhesség alatt csináltam "lomtalanítást" pakoltam-rendeztem át dolgokat hogy legyen hely a baba holmiknak.

2023. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindent felforgattunk. Teljes lakás kifestése, ablakcsere, lomtalanítás. Ebből én pakoltam és dobozoltam össze, az összes szekrényben lévő összes cuccot átválogattam. A festést, tapétázást a férjemmel együtt csináltuk, az utána lévő nagytakarítást és a dobozok kipakolását én csináltam. Ezzel megvoltunk úgy kb a 30. hétre.

Az ablakcsere elhúzódott, az a 35. héten lett meg, majd újra csináltam egy nagytakarítást. Utána ketten berendeztük a babaszobát, mindent kimostam, vasaltam. A 38. hétre lett kész. 41. héten szültem.

2023. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Félidős terhes vagyok, nálunk most ez a program már legalább egy hónapja (kisebb intenzitással régebb óta). Azt nem tudom, mikor érünk a végére, de remélem, hogy minél hamarabb ;).
2023. jan. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!