Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az előző terhességem végén...

Az előző terhességem végén nagyon kezdett fájni a hátam, pontosabban közvetlenül a fenekem felett úgy gerinctájékon, de annyira, hogy alig bírtam felállni.Mi lehet ez az erős fájdalom?

Figyelt kérdés
A fájdalom mintha a lábamba is átsugározna. Tudom, hogy nagyon hülyén hangzik, de nem tudom pontosan meghatározni, hogy hol fáj. Szülés után megmaradt a dolog, csak valamivel lett enyhébb, de ha másfél-két órát talpon voltam, megint elkezdett fájni. Most megint babát várok, és a terhességem előrehaladtával (most 31. hétben vagyok) egyre jobban fáj megint. Ha a konyhában állok fél órát olyan erősen elkezd fájni, hogyha leülök, vagy lefekszek alig bírok felkelni. Nem merek hosszabb sétára sem elindulni a kisfiammal, mert nemrég is komolyan megijedtem, hogy nem érünk haza. Mi lehet ez? Bennem felmerült valami, amit most csak azért nem írok ide, mert nem akarom a kedves válaszadókat befolyásolni, meg persze nem vagyok orvos, és nincs ebben eddig tapasztalatom sem. Hátva valaki olvassa a kérdésem, és hasonló panasszal megjárta már a dokit.
2008. dec. 27. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, írhatnál többet is a fájdalom jellegéről, talán könnyebb lenne kitalálni.

Én egyébként porckorong kitüremkedésre gondolok. Az, ha nyom ott valami ideget, nagyon tud fájni, és a mozgást is erősen tudja akadályozni. Az kisugározhat végig a lábba, attól függ, hogy épp melyik ideget nyomja.

S terhességnél, ahogy nő a súly, a nyomás a gerincre, annál rosszabb lehet a helyzet. Én orvossal mindenképp beszélnék. A szülés miatt is fontos lehet, hogy tudjon róla a szülészorvos is.

Aztán nem tudom, ez csak egy tipp! Nyilván kéne hozzá CTG, vagy MR vizsgálat.

2008. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon nehéz körülírni ezt a fájdalmat. Amikor megpróbálok felülni, felállni, vagy egyszerűen az egyik oldalamról a másikra fordulni, akkor nagyon erősen belémnyilal. Ha felállok, az első néhány lépés nagyon fájdalmas, de aztán egy picit enyhül, de nem múlik el teljesen. Azért aggaszt, mert az előző terhességem után is megmaradt ez a fájdalom, csak nem volt ilyen drasztikus. Szólni fogok a nőgyógyásznak a legközelebbi alkalommal, mert a korábbi szülésemnél nagyon fájt, amikor elkezdődtek a fájások, és fel kellett ülnöm a székbe, hogy a méhszájamat a doki megnézze. És akkor még nem a vajúdás fájdalmai voltak ilyen erősek, hanem a fenekem felett a gerincemnél.
2008. dec. 27. 13:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, természetesen köszönöm a válaszodat, én is hasonlókra gyanakszom.
2008. dec. 27. 13:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pontosan ugyanezt élem át! 36 hetes vagyok és kb 2 hete kínoz ez a fájdalom! Nekem olyan mértékig fajult a dolog, hogy voltak napok, amikor nem bírtam menni! Sokszor voltam úgy, amit te írtál, hogy azt hittem nem tudok elmenni hazáig! Voltam vele a háziorvosnál, nőgyógyásznál is, mindegyikük azt mondta, hogy ülőideg gyulladás (isiász)! Keress rá a neten, nagyon sok mindent meg lehet tudni róla! Sajnos kezelést kismamaként nem kaphatsz rá, mert ami igazán hatna az a szájon át szedhető tabletták, meg injekciók, de azok ilyenkor ellenjavaltak! Azt mondta a nőgyógyászom, hogy krémeket használhatok, mert azokból minimális kerül be a vérkeringésbe, úgyhogy én Voltarennel kentem a fenekemnél meg a derekamnál, de igazából nem sokat hatott! A Flector tapaszt is ajánlotta, de arra az van ráírva hogy 6 hónapos terhességtől egyáltalán nem szabad használni! Igaz én nem olvastam el először, úgyhogy három tapaszt elhasználtam, de igazából az sem segített (nagyon remélem nem lesz baja a babámnak)! Aztán a patikában kértem olyan krémet, amit kismamák is használhatnak, akkor adták a Naturland Svédkeserű krémét, ami gyulladáscsökkentő és kismamák is használhatják, csak az első három hónapban nem szabad! Az az igazság, hogy bármit próbáltam is, egyik sem hatott! Abban bízom, hogy szülés után, ha lemegy a terhelés a gerincemről, elmúlik a fájdalom!

Jobbulást és kitartást Neked!

2008. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első terhességed után kellett volna egy vizsgálatot végezni.A leirtak alapján spina bifidára gondolok.Ez egy veleszületett rendellenesség,ugymond nyitott gerinc.Sokunknál előfordul.A fájdalom megerőltetéskor jön.A környező izmok "erőlködnek",be is gyulladhatnak.Szinte csak a pihenés segit.Télen vigyázz,hogy ne fázzon a derekad,ne aludj lepedőn,hanem pléden.Az uszás még sokat segit.Ápolónő vagyok,de a problémát bármi okozhatja.Ez csak egy tipp volt.
2008. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!