Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondtátok meg a családna...

Mikor mondtátok meg a családnak, hogy terhesek vagytok? Hanyadik hónapban/hétben?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A szűk családnak, mivel lombikkal estem teherbe, és tudták, hogy kezelésre járunk, valamint azt is, hol tart a folyamat, már a pozitív eredménynél elmondtuk.


Sőt a terhességi teszt eredményét apámék előbb tudták, mint a férjem, mert ő éjszakás műszak után otthon aludt a tesztelés napján, apukám vitt el a reprodukciós intézetbe (otthon nem akartam tesztelni, nem akartam több negatív tesztet látni).

Szóval apám volt az első, aki megtudta, aztán anyám meg a nagymamám. A férjem délután kelt fel, vele akkor közöltem.

2023. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

1.babánál- a szülők, tesók a 9 héten tudták meg, mindenki más csak a 12.hét után.


2.babánál-mindenkinek a 12.hét után mondtuk el, mert a nagytesónak akartuk elsőként, vele viszont meg akartuk várni ezt az időt.

2023. jan. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

A pozitív terhességi teszt hetén mondtuk el a szülőknek. A rokonok a 9. hét környékén tudták meg. A kollégák a 12. hét után, de voltak olyan barátaink (nekik volt vetélésük/terhesség megszakításuk), akik már a 12. hét előtt tudták.


Mi mindenkinek mondtuk, hogy nem biztos még és ha nem jelentkezünk a fejleményekkel, akkor úgyis tudják mi a helyzet, de úgy voltunk vele, hogy úgyis elmondanánk a családnak, meg ezeknek a barátoknak, ha vetélés van azt is, úgyhogy igaziból tök fölösleges titkolni, legalább velünk izgulhattak.

2023. jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A mostani terhességemnél a nagyszülőknek a 10 hét körül, a tágabb családnak a 12. hét után, többnyire a 14. héten mondtuk el. A karácsonyi családlátogatásokkor személyesen volt rá lehetőségünk, ezt jobbnak tartottuk. Az előző terhességemnél volt, aki valamivel később tudta meg, mert ott is inkább személyesen szerettük volna közölni és nem találkoztunk addig.
2023. jan. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Az első ultrahang után mondtam el a szüleimnek.
2023. jan. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
A családnak akkor mondtuk el, mikor már volt szívhang, 8-9 hetesen. A barátoknak később, a 12. hetes uh után.
2023. jan. 30. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1 tergmgesség 6-7.héten

2 terhesség 18. Héten

2023. jan. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Anyóséknak (én szüleimmel nem tartjuk a kapcsolatot) akkor mondtuk el mindhármat, amikor pozitív lett a teszt. Vagyunk olyan kapcsolatban, hogy egy vetélést is elmondjunk (az egyik az is lett sajnos).


Mindenki másnak a 12. hét után.

2023. jan. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Szülők, tesók megtudták akkor, amikor mi megtudtuk.

Másnak külön nem jelentettük be később sem direktben.

2023. jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Szüleim, tesóm pozitív teszt után 3nappal.

Anyósomnak 8.héten bár én még vártam volna vele de pont hülyén jött ki a helyzet.

Mindenki másnak 12.hét után.

2023. jan. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!