Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondtátok el a...

Ti mikor mondtátok el a családnak/barátoknak/kollégáknak, hogy terhesek vagytok? Jó döntés volt?

Figyelt kérdés

Én most leszek 9 hetes, szülőknek az első ultrahang után mondtuk el (7h3n), de más még nem tudja. Anyukám szerint várjunk a 12-13. hétig, addig amíg meg nem lesz a genetikai vizsgálat eredménye. Viszont ez olyan nehéz! Nem elmondani senkinek. És még 3 hét! Megőrülök.


Ti mikor mondtátok el? Hogy bírtatok addig várni?


2016. jún. 17. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

12. het után. Semmi nehézség nem volt benne, nem éreztem késztetést rá, hogy mindenkinek elmondjam.

Ha nem akarsz, nem kell várni. Csupán azért javasolják a 1w. hét betolteset, mert gyakori a korai vetélés és elég kellemetlen,ha az ismerős, akinek már jó korán elmondtad pár hónap múlva rakerdez, hogy mekkora a baba

2016. jún. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Szülőknek és 1-2 nagyon közeli barátnak 11 hetesen (Karácsony alkalmával), munkahelyen a 12. heti genetikai UH után, majd fokozatosan tudattuk a környezetünkkel is.

Szülőkkel nem élünk együtt, rosszul nem voltam, így nem volt olyan nehéz titkolni.

2016. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

12.hét után mondtam el mindkét esetben.

Mert addig is a mi titkunk volt és addig nem érzett senki késztetést,hogy "jò tanácsokkal" "horrorszülés storyval" vagy egyéb "de én csak segìteni akarok" szrságokkal traktáljon! Utána viszont csak ezekkel fogadott mindenki,a második gysreknél kb.16hetesen mondtuk el.

2016. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Én a legközelebbi családtagoknak első uh után mondtam el, mindenki másnak csak a 12. hét után akartam elmondani, de veszélyeztetettre kerültem a 6. héten, úgyhogy nem volt mit tenni, mindenki megtudta néhány nap alatt.
2016. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Közeli csaladtagoknak és azoknak a kollégáknak, akikkel egy irodában ültem és jó barátok voltunk, a 7. héten. Mindenki másnak a 12. heti uh után.
2016. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Elsőnél a pozitív teszt után anyukámnak rögtön, a páromnak az első UH után, 6 hetesen. Utána anyóséknak és mindenki másnak.

A másodikat a pozitív teszt után a páromnak, majd anyukámnak, anyóséknak. Mivel december közepén teszteltem és csak január elejére kaptam időpontot, a munkám viszont nehéz fizikai munka, 3 műszakban hétfőtől szombatig, így ott is szóltam már 7 hetesen, így kaptam egy segítőt, meg elkezdtem betanítani az utódomat.

Viszont a fiúnk előtt titokban tartottuk, neki csak az első UH után mondtuk el, 8 hetesen.

Én nem vagyok babonás. Ha valami gond lett volna, azt is észrevették volna. Meg akár később is lehet baj, keresztanyám a 7. hónapban vesztette el a babáját, a nagynéném is ikreket vesztett el a szülés közben. De egyik terhességemet sem úgy kezdtem, hogy jaj, baj lehet.


Szerintem, aki szeret, ismer, az úgyis észre veszi, hogy valami megváltozott. A férjem nem mondta el a kollégáinak, de észrevették rajta, mert teljesen másképp kezdett viselkedni, sokat énekelgetett, dudorászott, sokkal vidámabb volt minden napja. :)

2016. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Elsot az elso uh. Utan a csaladnak,baratok kozul volt,aki korabban tudta..a masodikat es a harmadikat kb. Pozitiv teszt után..soha nem csinaltunk belole titkot,akik baratok nekik azt is elmondanam,ha baj lenne, ismerosoknek ,ha esetleg szoba került,magamtól nem ezzel kezdtem.
2016. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

"Elsőnél a pozitív teszt után anyukámnak rögtön, a páromnak az első UH után, 6 hetesen"


Mondjuk ezt pont fordítva kellett volna....

2016. jún. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első babánál amint megtudtam először páromnak, szüleimnek, a közvetlen munkatársaimnak. Miután nem maradt meg és még a műtét után 2 hét múlva is kérdezgette a fél melóhely, hogy és mikorra várod akkor tudtam, hogy a többi csak a családomra tartozik. Hidd el, nem annyira nehéz nem elmondani, mint egy csalódás után vidáman nevetgélő arcokba bámulni.

Kívánom, hogy sikerüljön Neked, legyen rendben minden, de várj. Várj, mert várni kell arra is, hogy megszülessen, nem veheted majd ki előbb és várni kell arra is, hogy először mondja, hogy anya, nem sürgetheted és várni kell majd egy rakás más dologra, ami majd mind eljön.. a maga idejében.

2016. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

Még 3 hét...és te már megőrülsz!

Pedig csak arról van szó, hogy elmondod másoknak, és nem arról hogy még 31 hét mire megszületik!

2016. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!