Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kérdés! Ha valaki nem...

Cukros kérdés! Ha valaki nem diétázik, azaz eszik mindent terhesen, akkor étkezés után 1 óra múlva mennyi fölé nem mehet a cukorértéke, mi az a határ, ami már gondot jelent és el kell menni vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Egy diabetológustól kérdeztem, ő mondta, hogy étkezés után 2 óra múlva nem mehet 7.8 fölé. Akkor hogy lehet, hogy a terheseknél 1 óra múlva kell mérni és nem mehet 7.1 fölé? Vagy ez csak a diétára vonatkozik? Kicsit összekavarodtam:)
2010. okt. 4. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezt honnan veszed.

Ugyanúgy két óra , és nekem 7,5 -öt mondott a dokim terhelésre.

2010. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, a terheléses vizsgálat más, ott a két órás érték 7.8, ez biztos. Lehet, vannak orvosok, akik 7.5nél is diétáztatnak, de ez más.

A kérdésem kifejezetten az étkezés utánra vonatkozik. Azt tudom, hogy a terhesség alatt a diétánál az étkezés utáni 1 órás értéknek nem szabad többnek lennie 7.1-nél. Ez biztos, több szakorvos mondta, de utána is olvastam.

De az lett volna a kérdés, hogy terhesség alatt milyen értékek vonatkoznak az étkezés utánra diéta nélkül? Gondolom ugyanúgy 7.1 1 óra után...

Csak hátha tudja ezt valaki pontosabban.

2010. okt. 4. 12:29
 3/4 A kérdező kommentje:
És egyébként is a 2 órás 7.8as a cukros lötyis terhelésesre vonatkozik. Ha zsömlével és tejjel csináljék, akkor ott 1 óra múlva nézik ugyanúgy, mint az étkezésnél.
2010. okt. 4. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Étkezés után 1 órával 7 fölött nem szabad lennie. Az éhgyomri meg 6-ig jó.
2010. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!