Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhesség esetén vérzés?

Korai terhesség esetén vérzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen kétségbe vagyok esve, 2022.12.29-én volt az utolsó menstruációm első napja, ezen a héten pozitív lett a terhességi tesztem.

A mai nap folytán először halvány rózsaszín, majd kicsit erőteljesebb vérzés kezdődött.

Be is mentem a kórházba ahol megvizsgált az orvos, viszont nem látott még semmit csak egy halvány kis foltot, azt mondta, hogy ez utalhat terhességre, még korai a dolog, menjek majd vissza.

Az endometrium szabályos szerkezetű 15mm vastag, az endometrium egy helyen valamivel transzparensebb, a méhszáj zárt.

Járt közületek valaki hasonló cipőben? Pozitív végkimenetele lett a dolognak?



2023. febr. 5. 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány napos ciklusaid vannak? Mikor kellett volna megjönnie? Ha többször teszteltél, mikor volt először pozitív? Esetleg azt tudod, mikor foganhatott, tudod, mikor volt az ovulációd?
2023. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A ciklusaim eléggé szabálytalanok, van olyan, hogy 30 napra jön meg, de általában 33-35 naposak.

01.31-én kellett volna meg jönnie.

Applikáció szerint 01.17-e körül foganhatott.

Egy nappal a kimaradt menstruáció után teszteltem egy erős pozitívat, aztán vettem egy digitális tesztet, ami azt mutatta, hogy 2-3 hetes lehet.

Azóta ismét teszteltem és továbbra is pozitív a teszt.

2023. febr. 5. 13:04
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Ez alapján kb. reális, amit az orvosod látott, a terhesség korának megfelelő, mert most akkor a 4. hétben vagy, lassan az 5. hetet töltheted.

Viszont a vérzés nem jó jel. Ugyan 7 hetesen én is véreztem, de ott volt magyarázat: hematóma.

Ha a vérzés nem marad abba, hanem normál menstruációhoz hasonló lesz, akkor sajnos az korai vetélés, kémiai terhesség lehet.

Persze attól még vissza kell menni az orvoshoz, hogy megnézzen.

Progreszteront nem írt fel?

2023. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!😊

Keddre van időpontom magán orvoshoz, sajnos nem írt fel progeszteront.

Azt mondta, majd az élet eldönti 😔

Nem hasonlít menstruációs vérzéshez, de ettől függetlenül nyilván nem jó, hogy van.

2023. febr. 5. 13:31
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Szia egy időben vagyunk

Én is rózsaszínes folyassal mentem dokihoz de előtte 2 nappal voltam egy másiknál kontroll vizsgán de már petezsak látható volt 2 napra rá vissza mentem masik dokihoz evvel a verzessel adtam progeszteron kúpot és 3-ròl 3,5mm lett 2 nap alatt

Azóta is néha néha job még ez a rózsaszínes

2023. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%
Görcsöt érzel? Ami nálam a hematómás vérzésnél feltűnt, hogy nincs semmi görcs, fájdalom, csak vér. Persze a vizsgálatig ez nem nyugtatott meg engem sem.
2023. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6os válaszoló:

Néha érzek görcsölést, aztán elmúlik, de nagyon gyenge, nem elviselhetetlen.

A vér pedig ilyen halvány rózsaszínes barnás és szinte csak a papíron látom amikor mosdóba megyek, minimális volt a tisztasági betéten.

Annyira beleéltem magamat, inzulinrezisztencia+pcos miatt azt mondták, hogy nehezen lehet babám, erre 2-3 hónap alatt pozitív tesztjeim lettek és most meg ez történik😔

Ma is teszteltem, továbbra is pozitív, tudom ez nem jelent semmit, csak reménykedem.

2023. febr. 5. 13:42
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rendes menstruációs vérzés talán nem lenet baj.

De mindenképp doki és a progeszteron sem árt én is használtam a 12.hétig.

6.héten nekem is volt egy pici pecsételés de csak reggel a papíron, szerencsére nem volt baj doki is megnézte nem talált semmit.


Plusz előtte nekem volt gyenge menstruáció mellett is terhességem de sajnos a 9 héten elment vagyis műtét lett a vége. Akkor napokig volt vérzésem nem olyan volt mint a normál menstruációm de nem is pecsételő mennyiség volt.

2023. febr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló:

Nekem a menstruációs vérzésem elég erős, darabos(bocsánat a kifejezésért).

Ami most van, talán vérzésnek sem mondanám, tegnap a tisztasági betéten láttam, de inkább barnás, rózsaszínes volt, estére teljesen elmúlt, a reggeli pisilés után volt minimális a WC papíron, de nem élénk piros.

Ma is teszteltem, erősödött a teszt tegnap óta, ma pihenek sokat, holnap megyek reggel az saját orvosomhoz, remélhetőleg kapok progeszteront, feltéve, ha lát majd valamit az ultrahangon.

Köszönöm a válaszod!😊

2023. febr. 6. 11:26
 10/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma voltam dokinál, petezsáknak imponáló képletet lát, a nyálkahártya 16mm vastag.

Kaptam Utrogestant kúpot, napi 2x2-t.

Egy hét múlva kell vissza mennem, bízom benne, hogy minden rendben lesz.

2023. febr. 7. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!