Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat valamit gondot a...

Okozhat valamit gondot a fájdalomcsillapító koraterhesség esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiderült,hogy babát várok (pozitív a tesztem),viszont a napokban nagyon fájdalmas ínygyulladásra Voltaren Dolot szedtem.


Okozhat ez bármilyen gondot?

Nagyon aggódom.


Köszönöm szépen a válaszokat.


2023. febr. 8. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Mégis mi gondot okozna?!
2023. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2023. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Októberben nagyon beteg voltam Algoflexet, NeoCitrant, Strepsilst is használtam jópár napig rendszeresen, aztán én is pozitívat teszteltem. Szerencsére semmi baj nem történt a magzattal. Azóta csak nagyon indokolt esetben veszek be gyógyszert, egyébként olyat szabad, ami paracetamol tartalmú pl.: Panadol.
2023. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Amelyik ennyitől elmegy, az amúgy is életképtelen lenne, természetes szelekció.
2023. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem, a 6. hétig nem megy át semmi az embrioba. A 6. és a 12. hét között kell nagyon odafigyelni és szinte semmilyen gyógyszert nem szedni (van azért, amit lehet). A második, harmadik trimeszterben már több gyógyszer van, amit lehet szedni.
2023. febr. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2023. febr. 8. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első 12 hétben semmilyen gyógyszer nem ajánlott!


Ha véletlenül megtörténik, mert nem tudnak a várandóságról, nem annyira nagy gond, de kis százalékban tud gondot okozni!


A paracetamol tévesen terjedt el a köztudatban, jobb mint egy algopiryn, mert az tilos, de inkább azt is csak végszükség esetében!


Illetve minden várandóság alatt gyógyszerszedés előtt kérdezzünk rá a kezelőorvosnál! Mert ilyenkor több szempont szerint dönt az orvos, nem csak hogy “lehet, nem lehet”.

2023. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért van ilyen erős ínygyulladásod, amire gyógyszert kell szedni?
2023. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bölcsesség fog nő,és rettenetesen fáj. :/
2023. febr. 8. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!