Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asszimetrikus IUGR diagnózissa...

Asszimetrikus IUGR diagnózissal/gyanúval kinek hogy alakul a várandósága, szülése, mikor született a baba?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok tapasztalata érdekelne, akiknél a baba normál méretű volt, de a haskörfogata elmaradt a vártnál.

Az én babámnál ez a helyzet. A haskörfogata pici.

Nálatok hogy alakult a súlygyarapodása, milyen állapotban volt a méhlepény, a köldökzsinór-áramlás? Volt-e elég magzatvíz? Konkrét betegség (mint toxémia) fennállt-e nálatok, illetve a babánál találtak-e vele született rendellenességet?



#asszimetrikus IUGR
2023. febr. 10. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Leírod, hogy pontosan hány hetes vagy és a méréseket? Hány nappal van lemaradva a baba?
2023. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

38+1 hetes vagyok, kerek 38 hetesen mérték 2700-2800 grammnak.

A pontos paramétereket (így az AC-t) nem tudom, az orvos mindig csak a becsült súlyt és a percentilis százalékot írja a lapomra.

De még decemberben azt mondta, másfél-két hét lemaradás van, de ez valószínűleg konkrétan a haskörfogatára értette, mert azt hangsúlyozta, hogy a többi mérete a korának megfelel.

2023. febr. 10. 19:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Az unokatesómat is ijesztegették, de simán ilyen a gyerek genetika, 3 éves lassan de kis csenevész, de nem penész virág, igazi talpraesett kölök
2023. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tőlünk is kérdezték 5D uh-n 29 hetesen, hogy volt-e ilyen alkatú valamelyikünk magzatként.

Anyám mondta, hogy az ő terhességei idején még nem tudtak ilyet mérni. A '80-as években születtünk mindketten.

2023. febr. 10. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát így elég nehéz megmondani, de azért szerintem nem olyan kicsi a súly alapján. Én úgy olvastam, hogy IUGR esetén nem éri el a baba a 2500 grammot a 40.hétre. Plusz tegyük hozzá azt is, hogy ezek csak becslések, van akinek fél kilókat is férre számolnak. 😊
2023. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez asszimetrikus IUGR, így akár normál születési súlya is lehet, főleg időre született babaként, csak épp a hasa mégis kicsi arányait tekintve.

A sima IUGR babának meg mindene pici, arányosan.

Olvastam, hogy a hosszú vajúdást is rosszul bírják, az orvosomnál rá is kérdeztem, megerősítette, hogy egy elhúzódó vajúdást ő emiatt nem bírna ki. Szóval ez is nyomaszt nagyon.

2023. febr. 10. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek volt pont ugyanez a kislányának, és emellett jóval kisebb súlyt becsültek, 36. héten 2 kilót... 2,3 kiló körül született végül, most 2-3 év körüli egészséges, ügyes kislány. Még csak nem is volt késése semmiben, se izomtónus-probléma, semmi.
2023. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt is tudod, hányadik hétre született?
2023. febr. 10. 21:39
 9/9 anonim ***** válasza:
38. hét, ha jól emlékszem.
2023. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!