Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héten alakul ki a...

Hanyadik héten alakul ki a toxemia?

Figyelt kérdés
Elofordulhat mar a terhesség korai szakaszaban is? Vagy csak kesobb?
2022. nov. 3. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

20. Héttől kezdődhet.


Korai szakasztól magasabb vérnyomás csak terhességi magasvérnyomás.

A toxémia összetettebb, amit a labor is mutat, valamint fehérje a vizeletben.

2022. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.


Miért kérded? Vizesedés jelentkezhet korábban, nem jelent rögtön toxémiát.

De magas vérnyomás is bármikor kialakulhat terhességtől függetlenül.


A toxémia viszont egy összetett dolog és nem alakul ki a terhesség korai szakaszában.

2022. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert mindig alacsony volt a vérnyomásom- kb 105/70, ma pedig mértem 123/80at. Hogy esetleg ez lehet-e a kezdete a toxémiának. A 18. hetet töltöm.
2022. nov. 3. 20:39
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
A magasvérnyomás tartós 140/90 értéknél kezdődik.
2022. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolnék toxémiára. Ez is teljesen normális vérnyomás. Lehet csak kevesebbet ittál előtte, többet mozogtál, akármi. Lehet most ugyanúgy 100 körüli lenne.


140 felett magas és csak akkor, ha tartósan felette van.

2022. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy mi a kiindulási alap, így nem feltétlenül 140-től kell magas vérnyomásra gondolni.

Mindenesetre egy mérés nem mérés. Mérd napi 3x, vezesd egy füzetben. Ha az megnyugtat legközelebb mutasd meg az orvosnak.

Valóban 20. héttől jelentkezhet a toxémia, de ritka esetben korábban is. Te már 18 hetes vagy szóval határon mozogsz.


Egyelőre viszont nincs okod izgulni a 120 körüli érték még úgy sem magas hogy máskor 105 körül szokott lenni. A lényeg hogy mindig 5 perc ücsörgés előzze meg a mérést.


Nálam amúgy a 30. héten alakult ki a toxémia, de akkor már hetek óta szorosabb kontroll alatt voltam mert a baba elkezdett lemaradni a fejlődésben. Érdekes hogy nálam a baba méretei előbb jeleztek, mint a saját testem.

2022. nov. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem első terhességemnél 28. héttől kezdődött de orvos csak 32 hetesen erősitette meg igy 1 hónapig kezeletlenül voltam, de mire kiderult mar annyira rossz állapotban voltam hogy kórházban is fogtak végül 34 hétig húztuk.

Most a 2. terhességnél voltam toxémia szűrésen ahol alacsony kockázat jött ki de megelőzés képpen szedtem az aspirin protectet 36 hétig, rá 2 napra mégis elkezdett magas vernyomasom lenni kórházban is voltam 1 hetet hogy beállitsák gyógyszerrel végül mar a gyogyszer sem hatott. 39+5 naposan viszont magátol indult a szülés, előtte nap már fehérje is volt a vizeletben

2022. nov. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Alap magasvérnyomásos vagyok. Első terhességemnél 20.héttől kezdődött a toxémia.

Az utolsó 3 hetet szülésig kórházban töltöttem.

34.héten úgy feldagadt mindenem, hogy felismerhetetlen voltam. A szemem helyéb konkrétan csak egy csík volt.

Indítva lettem, de sürgősségi császár lett.

Lányom 37+4-re született több mint 1 hónapos elmaradással. Azonnal elszállították másik város PIC osztályára.

4 napot volt oxigéninkubátorban. 1 hetesen engedték haza.

7,5 éves és sni-s.

2022. nov. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
A 8as hozzászólás kapcsán jegyezném meg, hogy vannak ilyen esetek, de ne ijedj meg. Ezek a ritkábbak és mint előtte is írtàk, nálad ez a kissebb emelkedés egyáltalán nem vészes. Mérd rendszeresen továbbra is. Járj el a kötelező laborokra, beszèlj a védőnővel, ha az megnyugtatna pluszban. Szóval figyelj magadra, nem lesz gond és ne vedd magadra a “horror storykat”.
2022. nov. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9#


A toxémia nem játék. Az anya és a baba életébe is kerülhet. Ne biztass senkit arra, hogy vegye félvállról!

Persze itt jelenesetben nem beszélhetünk toxémiáról.

2022. nov. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!