Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok küldeni tiltólistát...

Tudnátok küldeni tiltólistát azokról az ételekről, amik tiltottak?

Figyelt kérdés

pl. nyers, füstölt hús, penészes sajt...stb


ilyen esetben pl egy jól átpirított füstölt sonka fogyasztható?


2023. febr. 13. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb ennyi


Nyers hús, tojás

Alkohol

Bizonyos penészes sajtok..


Hőkezelve a lehet a füstöltet is.

( amúgy én simán megeszem, nem vagyok parás a sonkára, kolbászra sem)


Méz is lehet problémás.


Mértéktelen máj, és tengeri halat sem ajánlott.

Előbbi a sok A vitamin miatt és a méreganyagok miatt, utóbbi pedig a nehézfémek miatt.



Gyógynövényekkel pedig mindig körültekintően.

( pl tőzegágonya gyakrany aranyvesszővel van, amit nem szabad)

2023. febr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, sokat segítettél 🙂

első védőnős látogatásom még nem volt meg, így netről próbálok minél több infót begyűjteni

2023. febr. 13. 18:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Penészes sajtból, ami nem pasztörizált tejből, az lehet problémás. Nekem amúgy az orvosom azt mondta, hogy boltból nem kell aggódni a baktériumokon (szalámi, sonka, kolbász), mert be van vizsgálva. Ami veszélyes, azok a házi készítésű élelmiszerek.
2023. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3


Bizony…


Vásàroltat ( háztól) nem is merek enni, maximum olyat, amit én készítettem /szakmabeli voltam/


Nem kell túlparázni, de az óvatosság sem àrt.


Kérdező, a védőnő konkrétan semmit nem mondott ( pedig az enyém elég jó)

2023. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

Füstölt hús,gyros nyers tojásos bármi pl tiramisu,túrókrém stb.

Én a bolti füstölteket sem ajánlom húsboktba dolgoztam..

2023. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyros?
2023. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

#6, gyros csak megbízható helyről javasolt. Az a baj, hogy nagyon vékony szeletekben van benne a hús, és ezért igen nehezen ellenőrizhető, belerakhatnak nem ellenőrzött húst is esetleg. Legalábbis nekem egy ismerős ezt magyarázta, és gondolom ezért említették itt is.


Amúgy én ettem gyrost, nem aggódtam rajta.

2023. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Énis ettem ..

de mivel a döneren sok a hús nem 1 nap hogy elfog plusz a hütése is érdekes mert nagy

2023. febr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, annyi mindenre mondják és mondták már hogy nem szabad, hogy lelkiismeretes kismama éhen hal:-) mert ugye cukros dolgokat se egyén meg leginkább semmit, az a biztos.


Alapszabály ugyanaz, mint nem terhesen: megbízhatatlan helyről semmit! És érdemes semmit sem túlzásba vinni, de egyed ami jólesik.


Valódi tiltólistás dolog a nyers hús, esetleg a nyers tojás (bár ez nem terhesen is gusztus dolga) tehát a tatár beafsteaket hanyagold, illetve a fagyós zöldséget se egyed nyersen, bár nem tudom ki az a beteg állat, aki simán kiengedve eszi. Amúgy elég sok kismama ismerős van, aki lazán tolta a tiramisut meg a házi majonézt, oszt nincs semmi. Ritkább dolgok ezek normális higiénia és a jelenlegi élelmiszer higiéniai szabályok mellett, mint amennyit rémisztgetnek bármelyik élelmiszerrel.


Egyébiránt a Magyarországon kapható lágysajtok nagy része alapból pasztőrözött és emiatt csekély veszélyt hordoznak. Nem nagyobbat, mint bármilyen készétel. Élelmiszeripari baleset részeként előfordulhat szennyeződés, de ilyen alapon sajnos bármiben. Ha jól emlékszem az angoloknál egy egészségügyi intézményekbe szállított szendvics szállítmány volt tök listeriás, mi pedig nyers, fagyasztott zöldséggel vágtunk oda a németeknek szintén pár éve.


Tarts megfelelő hűtő higiéniát, hőkezelj lehetőleg minden és nem lesz baj.

2023. febr. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, én terhesen annyi tiramisut ettem, mint soha addig, tök mindegy, hogy bolti, vagy anyukámé volt.
2023. febr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!