Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a tenylegesen tiltolistas...

Mik a tenylegesen tiltolistas etelek terhesen?

Figyelt kérdés

Elso babankat varjuk es elegge tulparazos kategoria vagyok...

Mar annyi mindent olvastam arrol mit lehet enni, mit nem... a csaladom mar kikeszul tolem sot lassan mar en is magamtol mert barmi keszul itthon vagy vendegsegben guglizom hogy ezt szabad-e vagy sem... mar semmit nem merek ugy megenni h ne neznem meg lehet-e vagy sem. Segitenetek hogy ne kapjak agybajt? Koszonom :)



2016. febr. 8. 15:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Mink is pont ilyenek vagyunk de már a vége felé tartunk 33 h.km.Halból csak vöröst lazac,tonhal,heti egyszer vagy kevesebbszer a higany tartalom miatt más milyen halat ne egyél lehetőleg.És a májat is kerüld a magas vas tartalom miatt főleg szintén a vöröst hízott liba májat kacsát itt ott ettem abban jóval kevesebb vastartalom van .Foghagyma nagy mennyiségben nem egészséges
2016. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

nyers hús, nyers tojás, nyers hal.

Drog, (sok) alkohol.

2016. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
nyers halat (szusi) vagy húst (tatár bifsztek) nem szabad, meg nyers tojást se. a többi étel mértékkel minden fogyasztható.
2016. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

Nem értek hozzá, de szerintem bármit megehetsz, ami egészséges, legalábbis zöldségről, gyümölcsről én még életemben nem hallottam, hogy akárkinek ártott volna.


Szerintem ne féljél, próbálj egészségesen táplálkozni. Ha a helyedben lennék, mellőzném a dohányzást, az alkoholt.


De a legfontosabb, hogy Szeresd a babát, és a férjedet is.

Akkor lesz a baba a legegészségesebb, ha szeretik, és a szülei is együtt vannak, és szeretik egymást.

Tehát csak szeresd, és neveld a jóra.

2016. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Bella169 ***** válasza:
18%

Mogyoró, diófélék, aprómagvas gyümölcsök.


Puffasztó ételeket ( paradicsom, paprika,kàposzta, borsó, bab) lehet enni de mértékkel. Egyszerre csak kis adagot.

2016. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen megmosott/átfőtt ételből akármit. A nyers tojás nyers hús ami veszelyes is lehet meg az ezekből készült ételek. De én pl mikor házitojásból csináltam rántottát terhesen megsütöttem normálisan, nem csak úgy nagyjából, ahogy egyébként szeretem. Szerintem túl van aggódva ez a téma, alapvetően csak ezekre a nyers dolgokra kell odafigyelni. Van valamelyik sajt amit szintén nem ajánlanak terhesen, nem emlékszem melyik.
2016. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Én mindent ettem ami jól esett, és 2 gészséges gyerkőc anyukája vagyok, a harmadik meg itt rúgkapál a pocimban :)
2016. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Bella169 ***** válasza:

A telóm szórakozik lehagyta a végét.


MNyers vagy csak félig átsült husokat sem lehet enni.

Màjat pedig max havi 1-2 alkalommal és csak hőkezelés után.

2016. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyél azt ami jól esik. Én még olyan ételt is ettem amiben volt nyers tojás, igaz házi, így tudtam, hogy friss. Az elsővel a máj tekintetében már csak azért sem értek egyet, mert én meg még plusz vastablettát is szedtem annyira vérszegény és vashiányos lettem a terhesség alatt.

Egyébként mindent lehet valóban csak mértékkel és hogy tudd, hogy mondjuk a tatárbifsztek is akkor frissen készült.

2016. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem olvastam végig a többi választ, boci, ha már írták ezeket előttem.


Nyers tojás, nyers hús, penészes sajt. Arra is figyelj, hogy tartár mártásban, majonézben nyers tojás van. Meg ugye a kolbász is nyers elvileg. Én mondjuk ezt nem vettem olyan szigorúan, de csak azért írom, hoyg tudd. Meg ha a megszokottól nagyon eltérőt ennél először, akkor inkább ne. Pl. ha még nem ettél kínai kaját, akkor óvatosan vagy ne próbáld ki.

Aztán egyéni problémák is lehetnek, pl. káposztától sokan rosszul vannak/puffadnak, a paradicsom savat csinál. Nálam egyébként ezekkel nem volt baj, szóval ez egyéni.

2016. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!