Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek indították a szülést,...

Akiknek indították a szülést, tapasztalatokat írnátok? :) Mikor indították, hogyan, császár -vagy sima szülés volt ? :)

Figyelt kérdés
2023. febr. 14. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kiírt napon, kb 6:15-re értem be a kórházba, papírmunka, beöntés, zuhany, szülőágyra fel, műszer a hasra, oxi be, 7-kor burokrepesztés, 10:27-kor kint volt. Végig kellett feküdni az egészet, borzalmas volt, még pisilni sem ülhettem fel
2023. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40+6ra indították, sima szülés volt, 18 óra ballonfelhelyezéstől, gátvédelemmel, pozitív élménynek maradt meg.
2023. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40+1 hetesen indították a második szülésemet. Burkot repesztettek és oxitocint kötöttek, de csak minimálisat, mert rögtön jöttek a fájások. 1,5 óra alatt megszültem a kislányom gátvédelemmel.
2023. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
41.héttől 3 napon keresztül reggel 6kor tettek fel zselét, 3. nap sem történt semmi, 12.30kor burkot repesztettek, 14.30 oxitocinos terhelés, 18.20ra lett meg a kisfiam császárral, mert nem tágultam egyáltalán.
2023. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es, neked miért indították egyáltalán, ha már annyira ki voltál tágulva, hogy urkot is tudtak repeszteni?
2023. febr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3.volt indított, de 20 év szünet volt a 2 dik és a 3.között így kb olyan volt mint ha első lett volna.

7 re be papirmunka, beöntés 9 kor oxi, majd valamikor burokrepesztés 15,30 kor lett meg. Labdán vajúdtam, zuhany alatt(ez sokat segített).

2023. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41 héten reggel 9 kor kaptam kupot kb 12 órával később elkezdtek fájások lenni de az nst nem latoszott, másnap reggel 9 kor megint kaptam egyet továbbra is voltak fájások de hiába szenvedtem nem volt jó. Harmadik nap reggelre elkezdtem tágulni repesztettek burkot kötöttek oxit, de végül s.császár lett.
2023. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#5 GDM miatt, már a 37. héttől azt mondta az orvos, hogy úgy állok hogy bármikor hívhatom, de ha nem indul magától akkor indítania kell
2023. febr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

41+4re indítottak. Épp 8 éve, február 13-án reggel 8kor helyeztek fel méhszájérlelő zselét. Kaptam valami indorítóan keserű teakeveréket is. Kicsit megkoptak már az emlékek, nem emlékszem már mindenre pontosan. Az biztos, hogy 13-án 8, majd 5 percenként jöttek a fájások. De mindig azt mondták, hogy ezek még nem elég erősek. Szabadon járkálhattam a kórházban, még a büfébe is lementünk a férjemmel egy sütire meg kávéra. Mindig megadták, hogy mikorra menjek vissza a szülőszobára ctg-re. Este 9kor megvizsgáltak, akkor teljesen zárt volt a méhszáj. Éjszakára kaptam izomlazítót. Ettől pár órát tudtam aludni. Aztán 5 perces fájásokra keltem. 14-én hajnal 5 körül elfolyt a magzatvizem. Megvizsgáltak, 2 centire kitágultam. Kaptam akupunktúrát, beöntést, kádban vajúdtam. A tágulás maradt 2 centi, hiába jöttek egész nap 5 percenként a fájások. Az éjszakát is végigvajúdtam, sikerült megértenem, hogyan is kell lélegeznem. Reggelre 6 centire tágultam. Aztán abbamaradtak a fájások. Ekkor (15-én reggel 8 körül) kaptam oxitocint. Újra labdán ringatózás, lefelé lélegzés, kádban vajúdás. Délben megvizsgáltak, és ugyanúgy 6 centinél tartottunk, pedig az oxitól 2 percenként jöttek a fájások. Ekkor már kiborultam, kimerültem, kértem, hogy császározzanak meg, mert nekem ez így nem megy. Gyors konzílium, előjegyeztek aznapra, de addig is ment az oxitocin, hátha mégis sikerül megszülni. Én éreztem, hogy izomból lefelé kell tolnom a babát, de erről lebeszélt a szülésznő. Végül 15-én 4 órakor toltak be a műtőbe. Onnan már minden simán ment.

Egy hosszú utazás volt ez, bőven a tűrőképességem határán túlra.

2023. febr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Oxival indítottak, de csak a burokrepesztés után lettek rendes fájásaim. Utáltam, hogy a vajúdás közben végig csak fekhettek, mert egyik oldalon az infúzió, másikon a ctg. Hamar tágultam, de hiába volt fejfekvéses már a 18. héttől folyamatosan, arctartással érkezett, úgyhogy császár lett végül.
2023. febr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!