Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív streptococcus B és...

Pozitív streptococcus B és császár. Mi van ha elfolyik a magzatvíz, vagy nem telik el a 4 óra a császár és az antibiotikum között? Olyankor biztos megfertőződik a baba? Tapasztalatok így?

Figyelt kérdés

2020. aug. 20. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja
2020. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adnak a babának is antibiotikumot, ha megszületik max. De amúgy 4 óránként beléd tolják az antibiotikumot. En 3x kaptam szules alatt. Más miatt ugyan, nem strep miatt, de nem úgy van, hogy kapsz egyet, aztan jól van.
2020. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem én, de ha nem húznánk a programozott császárig, hanem hamarabb beindulna, és gyorsan kellene megcsinálni, akkor nincs elég idő... :) (epapangás és egyéb problémák is vannak, ezért lesz császár)
2020. aug. 20. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Kb 5 perc alatt lecsopog. De ekkor biztos adnának a gyereknek is.
2020. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igeny lecsöpög, de minimum 2 adag kell 4 óránként. Legalábbis így írták. Nekem az a kérdésem, ha a magzatvíz elfolyik, és kapnék infúziót, van értelme? Ha időben le is menne a 2 ?
2020. aug. 20. 16:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Hat ez attól függ. Nyilván van értelme. Magzatviz elfolyastol szulhetsz 16 óra múlva is meg 5 perc múlva is.
2020. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugy gondoltam, hogy akkor minden keppen fertőződik e a baba, vagy hat az antibiotikum, vagy mar ertelmetlen ha le is folyik, de en fogalmaztam rosszul, bocsanat :)
2020. aug. 20. 20:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Neeem. A strep a hüvelyedben van. Konkrétan akkor fertőződik, mikor áthalad. Valójában rengeteg helyen még a szűrés is csak mostanában kezd protokoll lenni, tehát egy csomó baba még pozitív anyától sem kapta el antibiotikum nélkül sem születés közben. Persze volt, aki igen, Szoval jó, hogy szűrik, de ne aggódd túl.
2020. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, így érthető :)
2020. aug. 20. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!