Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Depresszió lenne? Első trimesz...

Depresszió lenne? Első trimeszter,3 -adik baba. Többi lent..

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem,9 hétben vagyok, semmihez nincs kedvem, folyton fáradt vagyok,és éjjel sem alszom valami jól, inkább éjszakai rosszulléteim vannak.

De minden reggel felkelek és elvégzem a gyerekek körüli teendőim,és a ház körül is.

Nincs kedvem senkihez,és nem is jön senki hozzám, korábban nyüzsgött a gyerekzsivajtól a ház és sok ismerősöm/barátom van,de erről senkinek sem beszélek,mert én amúgy is mindig mosolygós és kedves vagyok mindenkihez,és nem akarok terhelni senkit sem.

Sokszor elsirom magam ,de nem tudom mi miatt,csak vannak bennem rossz érzések ,amik nem tudom hogy mik..

Már lassan egy hónapja nem dolgozom. Mit tudnék tenni hogy vissza kapjam önmagam?



2023. febr. 27. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Sürgősen fordulj klinikai szakpszichológushoz a saját, a meglevő és a születendő gyermeked érdekében.

A terhesség elején lehetnek a hormonális változásoktól lelki jelenségek, de ahhoz, hogy ezek ne forduljanak valódi depresszióba, jobb lenne, ha valaki végigkísérné a várandósságodat. Védőnő kell hogy tudjon segíteni találni megfelelő szakembert.

2023. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

emellett lehet h jót tenne egy kis mozgás, csoportos

mondjuk jóga, kismama jóga

2023. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
És miért nem dolgozol? Van valami probléma?Ha 9.hétben vagy,és egy hónapja nem dolgozol, akkor gyakorlatilag mikor megtudtad hogy terhes vagy rögtön letetted a munkát.Valószínűleg amúgy a kezdeti rosszullétek,meg a szürke, egyforma napok amik most a hormonokkal karöltve kicsinálnak.
2023. febr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Erről beszélni kell, senkinek nem leszel teher ha elmondod az érzéseid,mert minden érzés valid,kerlek ne nyomd el őket.

A pároddal beszélj róla, néha az is sokat segít ha ki mondjuk hangosan mi a baj..

Tobb szabadban töltet idő is segít, nagy séták egyedül, hogy tudj gondolkodni mi az ami bánt. De egy pszichológus mindig sokat tud segíteni. Nem vagy ezzel egyedül, és ne érzed azt hogy teher vagy másoknak, ha nem mindig csak mosolyogsz.

2023. febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagyok lepontozva? Azért mert megkérdeztem,hogy mi miatt nem dolgozik? Valószínűleg azért kezd bedepizni,mert eddig volt mit csinálnia,menni kellett dolgozni,pörögtek a mindennapok,most meg már egy hónapja semmi.Mondjuk azt se írod,hogy miért nem megy hozzád senki,ha eddig gyerekzsivaj volt.Egy rossz szavam nem volt,csak feltettem egy kérdést,hátha kiderül valami,ami okozhatja.Mondjuk,ha fenyegtő vetélés miatt van már most otthon,az akkor tudat alatt okozhatja akár,hogy rossz a hangulata.Nyilván az se segít,amit ő is ír,hogy kialvatlan,mert rosszul van.Remélhetőleg ez változik majd,és elmúlik a rosszullét,és akkor jobban érzi majd magát.Az meg önmagában,hogy valaki az első trimeszterben folyton fáradt,az annyira azért nem meglepő.Itt inkább az a kérdés,hogy miért változott máris akkorát az élete,hogy nem jár sehova,és nem jár hozzá senki,ha eddig nem így szerintem itt kellene keresni a problémát.Ha valaki bezárkózik, akkor ugyanis nem tud segíteni rajta senki.Valószínűnek tartom,hogy esetleg azért nem mondja senkinek,mert még esetleg be sem jelentették,hogy babát várnak,és nem akar kérdezősködést.Ez esetben viszont akkor két lehetőség van,vagy beavat valakit,akivel meg tudja ezeket osztani,vagy túléli ezt a pár hetet,és utána jobb lesz.
2023. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!