Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Később fogant a baba, nem...

Később fogant a baba, nem félidőben, ezt tutira tudjuk, az UH-n mindig kisebb egy héttel. Akkor is mensi alapján számolják a magzat korát? 28 hetes vagyok és az elejétől kisebb 1 héttel. Akkor magyarul csak 27 hetes a baba?

Figyelt kérdés
Ha esetleg megszületne 38.héten akkor is csak 37 hetes fejlett?
2023. febr. 28. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Uh alapjàn kène. Ha koraszülött lenne (ne legyen) , akkor a tüdejenek mèg egy hèt is szàmìt. Ha mensi szerint szàmolnak, akkor lehet feleslegesen indìtanàk a szülèst. Mikor mèg csak túllèped a terminust egy héttel, a mensi szerinti számolásnál màr túlhordod a babàt.
2023. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi van a kiskönyvedben? Azt beleírják 12 hetesen és utána csak az a dátum számít.
2023. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindenhol korrigálják a szülés várható idejét UH alapján, hacsak nincs 2 hetes eltérés. De ha egyben lesztek a kiírt napon, ott előkerülhetnek a korábbi leletek, legalább indítva ne legyen.

Koraszülés esetén tényleg problémás lehet, de 36-37 hétre született babáknál azért résen vannak, ha kellene inkubátor a babának.

2023. febr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem módosították, mert akkor csak 5 nappal volt kisebb és mondta a doki, hogy ez semmi, aztán utána viszont minden egyes UH-n tartja az 1 hetet.
2023. febr. 28. 10:33
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Én mivel tudtam, hogy mikor fogant az első vizsgálatnál úgy montam a mensim.

Tudom ez nálad késő. 12.héten szokták korigálni, de az én dokim sem akarta a fiamat ő 1re írt ki pedig 8 ra kellett volna, szerintem szabira készült akkor

3.án indította

2023. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem korrigáltak, kb 3 héttel az első uh-tól kezdve kisebb volt. 39 hetesen született 36 hetes méretekkel, emiatt IUGR-nak írták.
2023. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azta. Volt valami gond vele szülés után? Vagy valójában 39 hetes volt amúgy?
2023. febr. 28. 11:10
 8/13 anonim ***** válasza:
Menzes alapján 39 hetes voltam, de amúgy 50 napos ciklusaim voltak, szóval ez nem volt egy jó számolás, 39+4 naposan megcsászároztak, mert nem volt befordulva, harántfekvésben volt és azt mondták majdnem 40 hetesen már muszáj a császár. Pedig hiába volt menzesz alapján 39 hét, csak 36 lehetett, szerintem még nagyon nem akart megszületni, látszott is rajta, mikor kivették. De nem volt amúgy semmi gond vele, 10/10es apgar volt, és tökéletesen fejlődött, már 5 éves.
2023. febr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szegény. Örülök, hogy nem volt gond.
2023. febr. 28. 11:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém majdnem 2 héttel kisebb, és hiába mondtam, hogy mindig kisebbnek mérik, nem lehet - e, hogy később fogant, nem módosítanak. 13 hetes terhes vagyok. Hát én biztos, hogy nem hagyom, hogy indítsák azért, mert nem sikerült 40-ig elszámolni.
2023. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!