Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy régen a...

Miért van az, hogy régen a terhes nők kevésbé figyeltek oda magukra, mégis kevesebb komplikáció adódott a terhesség során, míg ma sokan betegesen figyelnek mindenre, ennek ellenére sokkal magasabb a vetélések aránya?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok és gyakran esek abba a hibába, hogy túl sokat olvasok arról, hogy mi minden sikerülhet félre a terhesség alatt. Kinyílhat a méhszáj, szétválnak a hasizmok, amik szülés után sokszor nem rendeződnek maguktól és műtéttel kell helyre hozni őket, nem beszélve arról, hogy ezt sem, meg azt sem szabad enni.. mikor meséltem anyumnak ezeket, azt sem tudta, hogy miről van szó, elmesélte, hogy ő mennyit dolgozott terhesség alatt, rendezte az állatokat a ház körül (tehenek, disznók, tyúkok), a kertet művelte, tele vizes vödröket cipelt, nem hogy néhány keményedés után hetekig feküdjön, vagy egy levél magnézium tablettát beszedjen egy nap, vagy vasat, progeszteront meg még két fajta terhes vitamint, meg minden harmadik héten ultrahangra menjen. Mondta, hogy az egész terhessége alatt mindössze háromszor volt ultrahangon, evett mindent is, ami jól esett neki, mégis minden rendben volt, időre születtem minden rendellenesség nélkül. Nagymamám idejében meg aztán még kevésbé figyeltek oda magukra, mégis sokkal kevesebb volt a vetélés. Az mondjuk másik téma, hogy hány újszülött halt meg valamilyen vírusban a nem megfelelő orvosi ellátás miatt. Ma meg mindenre is megpróbálunk odafigyelni, sokszor már betegesen, mégis sokkal nagyobb a vetélések, koraszülések száma. Miért történhet ez?

2023. márc. 2. 00:27
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok igazság van bennük, amikbe nem is gondoltam mélyebben bele. Jó több szemszögből

látni a témát. A mi családunkban is egyik nagymamámnak és két dédmamámnak meghalt 1-1 gyereke még csecsemő korában, amikről tudok. Lehet azért gondolom, hogy kevesebb volt a vetélés, mert arról viszont nem nagyon halottam az ismeretségi körömben lévő idősektől, csak a gyermek halálozásokról, ez persze valóban lehet azért, mert mondjuk szégyellték és nem beszéltek róla.

Én sem Magyarországon élek, hanem Erdélyben. Sok vizsgálat nincs errefele sem, pl nem voltam genetikai uh-n, sem terheléses vércukor mérésen, viszont sima ultrahangra hónaponta járok.

2023. márc. 2. 14:41
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Persze kerdezo, nem beszeltek rola, meg nem is tudtak. 12. het elott minden 4. terhesseg vetelessel vegzodik ( ez mindig is igy volt es lesz is, ez a termeszetes szelekcio), de regen meg terhessegi teszt sem volt, ugy voltak vele, hogy kesik a menzeszuk, aztan ha megjott,az volt a veteles, fogalmuk sem volt rola.

Ma meg latod mi van, meg azelott tesztelgetnek mielott megjonne, aztan kiderul kemiai terhesseg volt, es maris jonnek ide irni, hogy elveteltem.

2023. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
83%
Erdélyből származó ismerős konkrétan 4 vetélést titkolt el úgy, hogy közben végig dolgozott. Nem 50 éve... Ez konkrétan az elmúlt 5 év történése. Náluk ez tabu, nem beszélnek ilyenről. Legalábbis ezt mondta. Szerintem ha egy iszogatás közben nem szólja el magát, sosem derül ki. Azt mondta, náluk erről nem szokás beszélni. Nőgyógyásznál életében akkor volt először, mikor terhes lett. Előtte soha.
2023. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

A nők is többször haltak bele a szülésbe. Nagyon sokáig, ha császárra került sor, akkor azt jó esetben is csak a baba élhette túl.


Én és az egyik nővérem 100%, hogy nem éltük volna túl a szülést egy másik korban. Hálás vagyok azért, hogy most élek. 🙂

2023. márc. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!