Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10+5 hetes terhes vagyok, ma...

10+5 hetes terhes vagyok, ma voltam ultrahangon, a nyaki redő 4,70mm, az orvos nem mondott biztató szavakat ?

Figyelt kérdés

Valakinek volt hasonló? Lehetséges még hogy egészséges babánk lesz?

Olvastam hogy nagy a down-kór és hasonló betegségek kockázata..

Nagyon el vagyunk keseredve



2023. márc. 2. 20:34
1 2 3 4 5
 1/46 kajitani ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen csináltassatok genetikai vizsgálatokat, amiből biztosan kiderül.

Nem küldött tovább genetikai tanácsadásra?

2023. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
10+5 hetes méret nem mérvadó, de miért nem csináltattok akkor erre vonatkozó vértesztet?
2023. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
57%

Trisomy tesztet csináltassatok mindenképp! Az kimutatja a down szindrómát. Ha az pozitív, akkor pedig olvassatok utána a down szindrómának, hogy mivel járhat. Sajnos a súlyos szívbetegség is gyakori nàluk. Nem csak annyi, hogy furán néz ki a gyerek...

Ez nem ijesztgetés, csak mondom, hogy az ember életét teljesen hazavágja. Sajnos tapasztalatból beszélek. Sérült gyerekem van nekem is.

2023. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan küldtek ilyen eredmennyel magzatvíz vagy méhlepény (chorion)mintavételre. Az 100% biztosat fog mutatni.
2023. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Genetikai vizsgálatra írt beutalót. Holnap kérek időpontot..

De olvastam olyat is hogy minden vizsgálat 100% rendben volt, és mégis súlyosan értelmi fogyatékos gyerek született..

Nagyon félek..😔

2023. márc. 2. 20:58
 6/46 anonim ***** válasza:
61%

Ha a 12. Hetin is eltérés lesz akkor valami invazív beavatkozással fogják megnézni egészséges e, ha pedig minden rendben van és félsz, akkor érdemes csináltatni valami prena tesztet pl. Nifty és társai.

A 12. Hetit mindenképpen várd meg, mert a terhességmegszakításhoz csak az invazív mintavételek egyikét fogják elfogadni (a prena teszteket nem), így nem fogsz feleslegesen kiadni pénzt.

(Amúgy mi Istenhegyiben csináltattunk niftyt és abban benne volt, hogyha rossz eredmény jön ki akkor állják a megerősítő invazív vizsgálat árát.)

2023. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos nem csak kromoszóma rendellenesség miatti fogyatékosságok vannak (amit a magzatvíz vetelen néznek). De valószínűleg a szokásosnál sokkal alaposabban és többször megvizsgálják majd ultrahanggal is hogy van e valami gond vele. Próbálj bízni a legjobbakban.
2023. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 kajitani ***** válasza:
100%

Szerintem már nem nagyon van olyan fizetős genetikai teszt,ahol 100%-ra mondják hogy egészséges a baba,de közben nem. Ilyenféle csúsztatásokat csak a kórházi kábé 5 perces genetikai UH-k után hallottam.

Megértem hogy félsz, én is kétségbe lennék esve,de egyelőre semmi nem biztos,az is lehet hogy elmérte,vagy bármi.A genetika eredményéig ne add fel a reményt.

2023. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp cvs-t csináltatnék. Nem kertelek, ez nagyon magas. Ettől függetlenül lehet elmérték, lehet, hogy semmi, lehet, hogy korábban fogant és nagyobb, millió dolog lehet. Szóval egyelőre nyugi (amennyire tudsz) és inkább invazív vizsgálatot csináltass, mint nipt tesztet. Kitartás!
2023. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

[link]


Itt az UH kép róla, mit gondoltok?

2023. márc. 2. 23:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!