Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasabb tarkóredő?!

V. Dominika kérdése:

Magasabb tarkóredő?!

Figyelt kérdés
Olyan anyukákat kérdeznék, akiknek a Kyncses kombinált teszt vagy máshol készített teszt ultrahang részén kicsit magasabb lett a tarkóredő értéke a babájuknak 2.77mm azonban a vérvizsgalatuk tökéletes és ezen kívül minden jó volt merre mentek tovább? A vizsgálat másnapján már a Győri genetikai tanácsadóba találtam magam ahol azonnal csak a magzatvizvételt emlegették és hogy génhibás lesz a babám...a doktor nem nézte meg saját maga ultrahangon a babát csak egyetlen mérés alapján amit a kyncsbe csinált a hölgy( 1 óra alatt ,mert 2x is kiküldött hogy sétáljak mert nem látja, sok a belem és arnyékol, rázta a hasam, türelmetlen volt)mondta ezt...miután mondtam neki hogy a kyncsbe panoráma vizsgálatot említettek hogy elég mivel ez nem durva eltérés azonnal elutasító volt hogy a kórházi magzatvíz vétel illetve vérvétel (260ezer forint) a jó..a többi semmire nem jó főleg nálam nem..és ha ennyi pénzem van a panoramara akkor nem mindegy hogy melyik helyen fizetek? Szóval ki merre ment? Milyen tesztet végeztetett..esetleg jó genetikus orvost tudna e ajánlani? Előre is köszönöm

2023. márc. 3. 12:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
83%

Mit csináljon az a szerencsétlen amúgy, ha nem lehet rendesen vizsgálni, mert szarul fekszik a magzat és esetleg még te is nehezen vizsgálható vagy? Nyilván mozgatni kell, meg ki kell küldenie sétálni, mivel ha nem úgy fekszik, akkor nem tudja lemérni. Nehogy azt gondold már, hogy olyan marha egyszerű egy genetikai szűrés, pláne, ha esetleg a kedves páciens BMI-je 30 feletti….

A genetikai tanácsadóban pedig genetikus van, aki genetika szakvizsgával rendelkező orvos. A genetikai UH vizsgálatokat meg licenc vizsgával rendelkező szülész-nőgyógyász csinálja vagy szonográfus. A genetikai tanácsadónak nem az a dolga, hogy felülbírálja az ultrahangot, hanem hogy a talált eltérés alapján felmérje a kockázatot, elmondja, hogy milyen szűrési lehetőségek vannak stb.

Pláne, hogy a tarkóredő 13+6 hétig mérhető, utána nem releváns.

2023. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Meg mi az, hogy egy mérés? Szerinted hány mérés kellene? Alap, hogy a legnagyobbat kell figyelembe venni még akkor is, ha többször leméri.
2023. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ekkora tarkóredővel ilyet kijelenteni elég gáz szerintem.

Okés hogy tovább küldött magzatvíz vételre, de itt gondolom magával a stílussal van gond.

Amúgy érdemes mérlegelni melyik a jobb. Ha magzatvíz vétel mellett döntesz akkor annak eredményével lehet csak elvetetni, már ha el akarod. A NIPT tesztek jók, mert szűrik szinte 100%-kal, de drága és ha pozitív lesz ugyanúgy meg kell csinálnod a magzatvíz mintavételt és kicsúszol az időből. Mármint az elvetetéssel, mert 16. hét előtt altatásban, viszont után ha jól tudom már meg kell szülni a magzatot, mint elvetetési forma (valaki javítson ki, ha tévedek, nem vagyok benne biztos).

2023. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 11#

Nehogy azt gondold már, hogy olyan marha egyszerű egy genetikai szűrés, pláne, ha esetleg a kedves páciens BMI-je 30 feletti….

Ezt mindenkepp bele kellett illesztened a mondandodba ugye!?

Ne haragudj,de ranezek arra amit irtal,es nem vagy szimpi. Van igazsag az iromanyodba,de nekem akk is rosszindulatunak tunsz. Itt ez a ketsegbe esett kismama,es meg te is idejottel belerugni!? 30feletti BMI. Pfff

2023. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok szimpi? Oké.

Nekem meg a kérdező nem szimpi, aki összevissza ócsárolja azt, aki nem kevés időt szánt arra, hogy normálisan meg legyen vizsgálva. El lehetett volna küldeni 3 perc után is egy helytelen méréssel, ahogy sok helyen csinálják, aztán most örülhetne a jó tarkóredőnek.

A genetikus elmondta a lehetőségeket. Nem kötelező igénybe venni egyiket sem, dönthet úgy, hogy nem kéri és kész.

Valószínűnek tartom, hogy neki sem azt mondták, hogy 100%, hogy beteg lesz a gyereke, csak a felzaklatott állapotában valószínűleg fel sem fogta, amit mondtak neki.

2023. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Meg lehet erteni szegenyt,hogy felzaklatott allapotban van. Szerintem nem jo helyen volt,nem jol lattak el tanacsokkal sem. Ahogy leirja,a vizsgalo stilusa nem epp “emberi” volt. Biztos a sokadik vizsgalat utani faradtsag,stressz volt az uh-os dokin,vagy szonografuson. En meg mindig azt tanacsolom a kerdezonek,hogy menjen el mashova is,ahol ujra merik tajekoztatjak,eliranyitjak a megfelelo helyre,vizsgalatra.
2023. márc. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
77%

És mégis hova menjen? A tarkóredő 11+0 és 13+6 között mérhető, később NEM.

Ha bele is fér, és elmegy máshoz, honnan tudod, melyik volt a jó mérés? Ha most mérnének egy 1,5-öt, akkor mi lenne? Mi a garancia, hogy a második mérés a helyes?

Biztos vagyok benne, hogy a genetikai tanácsadáson elmondták a lehetőségeket.

Lehet csináltatni nipt tesztet, de sokba kerül, nem szűr mindenre, és ha pozitív, megerősítő vizsgálat kell, azaz ha véletlen beteg a baba, lesz vagy 20 hetes, mire kiderül.

Lehet csinálni cvs-t, ami biztosabb, ingyen van, és lehet hamarabb kit eredményre, de igen, van kockázata.

Sőt, egyiket se muszáj megcsinálni, akkor is lehet, hogy semmi baja nincs a magzatnak.

Más nem tud a kérdező helyett dönteni. Neki kell. De attól, hogy a vizsgálót szidja, nem lesz előrébb.

2023. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Igen tudom,hogy meddig merheto. Nyilvan azert merik 13+6ig,mert addig mervado. Arra gondoltam,hogy menjen el valamelyik tesztre. Magzatvizvetelre,Niptre, barmire azert,mert az ido telik. Voltak mar tevedesek lehet,hogy pont ez is egyike lesz,de nyilvan erre nem lehet adni.
2023. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Magzatvíz vételre menjél. Elenyészően kicsi az esély hogy gond legyen, ha jó orvos csinálja és egészséges a magzat jóformán 0%. A nipt teszttel csak az idő megy ilyen esetben, általában a magzatvíz vételt javasolják inkább.
2023. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
A kötöszködőnek csak annyit fűznék hozzá hogy nem ismersz engem! Nem találkoztunk sohasem! Nem voltál ott egyik helyen sem! Egy jólnevelt ,mindent csendben tűrő ember vagyok, alázatos és szeretek adni azért ha valamit kapok,nem ő tett szívességet nekem kimondottan..., amúgy én pénzért vettem igénybe a szolgáltatást, az is jobb lett volna ha közli ő ezt nem tudja megcsinált és menjek máshoz vissza adja a pénzem és kész minthogy lehet rossz méréssel enged utánra... lehetőség 2 volt amit felajánlott az orvos...1 magzatviz vétel plusz a vérvétel amit csak egyben lehet vagy pedig maradok így ahogy vagyok! Biztos eus dolgozó vagy azért van ilyen érzelmetlen üres valami, és hidd el te se vagy szimpi és nem a kérdésemre válaszoltál szóval haszontalan is vagy... A Többieknek köszönöm.. ma este megyek a dokimhoz utána mérünk és ő is magnézi!
2023. márc. 3. 17:12
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!