Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasabb tarkóredő?!

V. Dominika kérdése:

Magasabb tarkóredő?!

Figyelt kérdés
Olyan anyukákat kérdeznék, akiknek a Kyncses kombinált teszt vagy máshol készített teszt ultrahang részén kicsit magasabb lett a tarkóredő értéke a babájuknak 2.77mm azonban a vérvizsgalatuk tökéletes és ezen kívül minden jó volt merre mentek tovább? A vizsgálat másnapján már a Győri genetikai tanácsadóba találtam magam ahol azonnal csak a magzatvizvételt emlegették és hogy génhibás lesz a babám...a doktor nem nézte meg saját maga ultrahangon a babát csak egyetlen mérés alapján amit a kyncsbe csinált a hölgy( 1 óra alatt ,mert 2x is kiküldött hogy sétáljak mert nem látja, sok a belem és arnyékol, rázta a hasam, türelmetlen volt)mondta ezt...miután mondtam neki hogy a kyncsbe panoráma vizsgálatot említettek hogy elég mivel ez nem durva eltérés azonnal elutasító volt hogy a kórházi magzatvíz vétel illetve vérvétel (260ezer forint) a jó..a többi semmire nem jó főleg nálam nem..és ha ennyi pénzem van a panoramara akkor nem mindegy hogy melyik helyen fizetek? Szóval ki merre ment? Milyen tesztet végeztetett..esetleg jó genetikus orvost tudna e ajánlani? Előre is köszönöm

2023. márc. 3. 12:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
73%

Egyik isminek 3.6 volt a nyaki redő, anyai vérteszt negatív, a gyerek egészséges.

Nekem 1.6 nyaki redő de az anyai vér pozitív lett, a biopszia igazolta.

2023. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

[link]

Hala istennek,nekem nem volt ilyenben reszem,de amiket itt olvasgattam gyakorin,ezekrol a nipt tesztekrol irtak,hogy eleg megbizhatoak. Kuldtem egy linket,remelem hasznos lesz es sok sikert es egeszseges babat kivanok! A tarkoredo magassaga a magzat novekedesevel valtozik,tehat fugg a terhessegi kortol is,hogy hanyadik hetben vegeztek el ezt a vizsgalatot. Pontosan 12.heten neztek teged? Unokatesomnak magas volt ez az ertek,orrcsontot sem latott a doki a babanak. Elment egy “normalisabb” uh-ra, hala istennek nem volt semmi gond. A baba egeszsegesen szuletett! Remelem nalad is ez lesz!

2023. márc. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
12hét 6 nap-an volt az uh.
2023. márc. 3. 12:55
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp keress egy jo genetikust. A neten nezz szet,magandokik jobban foglalkoznak ezekkel,mint egy sima rendelesen. Sajnos mar nem a regi orvosok vannak. :( 38.hetben jartam,a babam 35hetesnek felelt meg. Hazakuldtek,de nem hagytam annyiban a dolgot. Meg aznap megcsaszaroztak,ha nem vagyok eroszakos a baba nem biztos,hogy tulelte vna meg bent ,ezt a doki mondta aki mutott…. Szal keress egy jo genetikust,en meg a mai nap keresnek olyat,aki amilyen hamar lehet megnez!
2023. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megyünk tovább!
2023. márc. 3. 13:59
 6/32 anonim ***** válasza:
Ird meg,hogy mi lett veletek! Kivanom a legjobbakat!!
2023. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Mindenképpen!
2023. márc. 3. 14:11
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

Annyira nem lehetett türelmetlen a vizsgáló hölgy, ha egy órán keresztül vizsgált és kétszer kiküldött sétálni. A genetikus meg nem néz UH-t, mivel sokszor nem is nőgyógyász, hanem genetika szakvizsgával rendelkező orvos…

Gondolom az esélyeket elmondták, a te döntésed, hogy milyen tesztet csináltatsz. Kifizetheted a panoramat is, de ha az is pozitív, arra nem lehet megszakítást kérni, csak az invazív eredményre.

2023. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Nem egy órán keresztül vizsgált...hanem 1 óra alatt sikerült neki lemérni...és itt az 1 órát arra írtam hogy nagyon nagyon nyögte nyelve sikerült...az 50ezres vizsgálatért amit azért fizettem hogy időpontra megyek azt kaptam hogy fél órával később jutottam be mert az előttem lévő hölgynek is ugyan ez volt ami velem...amikor én végeztem a hölgy még mindig lépcsőzött hogy újra megnézze az ultrahangos...emelett ha már ennyire védeni kell az ultrahangost...durva volt, türelmetlen...lökdöste a hasam...beszólogatott hogy mekkorák a beleim és leárnyékolja a babát...nagy nehezen hüvelyi ultrahanra váltott és úgy sem látott semmit!szólt hogy lazítás meg ne vegyék levegőt...mondtam nem én feszülök hanem 3 nagyhasi műtétem volt és ezáltal érzékenyebb a hasam és hamar keményedik...illetve rendben a genetikus nem néz ultrahangot...hát nem tudom akkor én biztos előző terhességemnél valami csodával határos módon olyan dokihoz kerültem aki igenis nézett ultrahangot és genetikus volt...
2023. márc. 3. 14:48
 10/32 A kérdező kommentje:

Milyen esélyeket? Mi alapján? Egy kinyögött mérés alapján...1 mérés alapján? Ne nevettes kérlek...a tarkóredő alapján ami nem megy át a 3 mmen kijelentette hogy szívbeteg gyerekem lesz..

Vagy down-szindrómás...és állította hogy a panoráma vagy a nifty teszt ezt nem szűri...akárhogy olvasom ...ezek a tesztek ezt szűrik...és ha azok pozitívak akkor elgondolkodik az ember a szúráson valóban hacsaknem valaki bevallása így is...

2023. márc. 3. 14:53
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!