Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, ha terhesség elején...

Igaz az, ha terhesség elején esetleg elkapunk valamilyen vírusos fertőzést, ami hányással, hasmenéssel jár, "nem tesz jót" a babának?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok beteg, de a családban már többen azok, nem lenne jó, ha elkapnám...
2008. dec. 28. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia,

A terhesség elején bármilyen fertőzés gondot okoz.

A vírusos hasmenés-hányás miatt kiszáradhatsz, ami neked egymagadnak sem jó, hát akkor a picinek. Amint észleled, hogy beteg vagy, jelentkezz a háziorvosodnál, lehet infúzióra berendelnek kórházba... Lehet gond nélkül lábon kigyógyulsz belőle.

Addig is ne idegeskedj.

Boldog babavárást

2008. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért a babó védve van, hozzá nem jut el a vírus, amiatt ne aggódj!
2008. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én csak azt mondom, hogy elvesztettem a pocaklakómat szívhanghiány miatt. A 4-5 héten leállt a fejlődésben. Azt mondták a dokik, hogy nagy valószínűséggel a vírusos megfázásos betegség miatt van, amiből alig bírtam kilábalni másfél héten keresztül.

Jobb ilyenkor nem elkapni semmit, de azt sem gondolom, hogy minden egyes megfázáson vagy betegségen átesett kismama elvetél. Mert ez tuti nem igaz.

Lehet, hogy rosszul ágyazódott be és a betegség csak rátett egy lapáttal.

Vagy hogy az egész betegségnek az orvosok véleménye ellenére, semmi köze nem volt a baba elvesztéséhez és genetikai eredetű probléma volt.

A 9. hétig reménykedtünk, hogy mégsincs baj, csak később fogant, aztán egy nap megindult a vetélés. :(

2008. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!