Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egész terhesség alatt...

Az egész terhesség alatt mennyi vizsgálat van? Hanyadik hétben és milyen vizsgálat?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert idén érettségizek, és mennyi időt vesz ez igénybe, tudok e majd rendesen tanulni?

Köszi!


2011. nov. 4. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szia

Ezt az oldalt találtam neked!

A vizsgálatokra én mindig délelőtt jártam, de ez helye válogatja.Én azt ajánlom, hogy majd ha kitalálod, hogy hova jársz, ott kell megérdeklődni, hogy mi, hogyan van.Én az első vizsgálatnál kaptam egy terhesgondozási menetet, és innen tudtam mikor kell mennem, de ezt az orvosom, egyébként mindig előre mondta, és bele írta a kiskönyvbe!

Ebbe nincs benne a havonta 1szeri védőnői látogatás, azt meg kerületileg rendelik ki!Azt is el kell intézni, mert ott adják ki a terhes kiskönyvet, és az a terhesség alatt végig kell!De egyébként csak 5 megjelenés kötelező a nőgyógyásznál, és ez azért fontos, hogy meg kapd az egyszeri anyasági segélyt!De ajánlott mindenre elmenni, ne hogy baj legyen!

Már terhes vagy?Vagy csak tervben van?

2011. nov. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tervben van, már nem akarok sokat várni! Mindig is fiatalon akartam gyereket, és ha most teherbe esnék pont 20 éves lennék mikor megszületne a baba és az tök jó lenne:)

2011. nov. 4. 08:32
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

OFF:

Fiatalon válasz babát... ez tetszik.

Én 29 évesen szültem és már nagyon bánom, hogy nem hamarabb. Mostanában ez a "divat", de szerintem nem jó tendencia. Fiatalon sokkal rugalmasabban áll az ember a dolgokhoz és a szervezet is sokkal könnyebben veszi az akadályokat. Persze azért nem arra gondolok, hogy 16 évesek vállaljanak gyereket!

Amikor én szültem a másik szülőszobán volt egy 41 éves nő, első babával és még az orvosok is "öregnek" találták hozzá. Persze van akinek egyszerűen nem sikerül előbb, akkor tök érhető.

Bocs az off-ért, csak nemrég szültem épp és ezek az érzések most nagyon felszínen vannak bennem.

2011. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Te válaszodat is köszönöm!:) Nekem minden válasz hasznos!
2011. nov. 4. 08:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nekem 7. hónapig havonta kellett védőnőhöz menni, utána két hetente. A végén már sokszor mentem vérnyomás és vizelet ellenőrzésre, mert 1 héttel túlvittem a babát.

Volt egy uh, amivel megállapították a terhességet, aztán 12 hetesen, 18 hetesen. Ezután én havonta jártam uh-ra, mert átmentem egy másik kórházba. 36. héttől hetente volt uh és nst is. A 40. héten már kétszer, a terminus után naponta amnioszkópia és flowmetria felválltva.

Vérvétel kb. 10. héten - nagy labor, 16 hetesen AFP, 24. hetesen terheléses vércukor, a második és harmadik trimeszterben is volt vérkép. Nekem még ezen kívül ellenanyag szűrés trimeszterenként, mert negatív a vércsoportom.

+ én jártam belgyógyászhoz cukor és pajzsmirigy miatt... de ez nem mindenkinek van szerencsére.

2011. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!